foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Filtr
 • W konkursie udział wzięli: Lena z klasy 2, która po raz pierwszy w życiu znalazła się na scenie i jej starszy kolega Gerard z klasy 5, którego występ widzieliście już nie raz. Na miejscu bardzo dzielnie wspierał ich pan Adam Blachnicki. 

   

 • 13 grudnia hala sportowa w Przyrowie stała się areną zmagań najlepszych w powiecie uczennic szkół podstawowych trenujących piłkę ręczną. Wygrały dziewczęta z Kamienicy Polskiej.

 • 17 grudnia to kolejny dzień, w którym uczniowie mogli dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie. Dzięki realizacji Programu Bank Młodych Mistrzów Sportu uczniowie spotkali się z fizjoterapeutą panem Dariuszem Grynbaum, który zademonstrował kilka ćwiczeń zapobiegających wadom postawy.

 • W ciągu ostatnich dwóch dni w naszej szkole odbyły się prelekcje funkcjonariuszy Komendy Policji w Poczesnej. Spotkania adresowane były do uczniów klas VII VIII i III gimnazjum.

 • Sukces naszych uczennic - Małgorzaty Wąsińskiej i Leny Zalas
  14 grudnia odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Poeci Regionu Częstochowskiego” w Starczy.
  Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży twórczości poetów regionu, w tym twórców ludowych, promowanie uzdolnionej młodzieży oraz współpracę i współzawodnictwo.

 • REALIZACJA PROJEKTU MARZYCIELSKA POCZTA - UCZYMY SIĘ POMAGAĆ
  Projekt „Marzycielska Poczta”, nad którym honorowy patronat pełni Minister Edukacji Narodowej, realizujemy od ośmiu lat. Uczniowie klasy VIII b uczestniczą w realizacji tego projektu od klasy IV systematycznie, dwa razy w ciągu roku szkolnego.

 • 12 grudnia w naszej szkole już po raz piętnasty odbył się „Wewnątrzszkolny Konkurs na temat wirusa HIV i AIDS.” Adresatami konkursu byli uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 13 osób.

 • „RADOŚCI NIE BYŁO KOŃCA”. UDANY REWANŻ W MECZU Z WIDZOWEM.
  W dniu 13.12.2018r. w Przyrowie odbył sie X Halowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Częstochowskiego. W turnieju wzięły udział drużyny z: Dąbrowy Zielonej, Mstowa, Kamienicy Polskiej, Widzowa oraz gospodarz turnieju Przyrów.

 • KLUB CZYTELNICZY - JA CZYTAM!
  12 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego – Ja czytam! – działającego w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej.

 • Turniej Piłki Nożnej Halowej – rocznik 2003-2005
  W dniu 03.12.2018r. w Hutkach odbył się turniej piłki nożnej halowej. W turnieju wzięło udział pięć drużyn: Starcza, Kamienica Polska, Poczesna, Aleksandria oraz gospodarz Hutki.

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2003-2005) Rok szkolny 2018/19 - finały
  Plan minimum wykonany. Do pełni szczęścia zabrakło zdrowia.

 • Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej zdobyła I miejsce w XI Zimowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły w Starczy. 

 • 7 grudnia br. uczniowie z klas I-IV uczestniczyli w warsztatach w ramach realizacji programu „Polska moja ojczyzna” edycja druga. Skierowany do uczniów tych klas, aby na tym etapie kształcenia utrwalić informacje związane z naszą ojczyzną. Pod hasłem „Przyjemność, nie nuda” program przystosowany tak, aby najmłodsi odbiorcy mogli przyswoić wiedzę nt. kraju.

 • Emilia Górniak, uczennica klasy 7a, została laureatką i zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym „Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję...” organizowanym przez SP nr34 w Częstochowie w 100-lecie Niepodległej.

 • Rok 2018 to rok wyjątkowy-przypomina nam moment odzyskania niepodległości. W związku z obchodami 100-lecia tej rocznicy Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kamienicy Polskiej zorganizowały 18.10.2018 r. międzygminny konkurs poezji patriotycznej „W Kraju Orła Białego”.

 • Drużyna „Kamionka Team” ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej pod wodzą trenera @Bartłomiej Dobosz

 • W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski uczniowie klasy III A gimnazjum zaprosili do Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej wyjątkowego gościa.

 • W dniu 22.10.2018r. odbył się XIV Powiatowy Turniej Piłki 6-osobowej o Puchar Starosty Częstochowskiego pod Patronatem Wójta Gminy Kamienica Polska, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej.

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2003-2005)
  „Do trzech razy sztuka”

 • W dniu 03 października 2018r. w Kruszynie odbył się finał Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny z: Widzowa, Kruszyny, Przyrowa, Koniecpola 2, Kamienicy Polskiej i Mstowa.

 • 6 grudnia to tradycyjnie dzień, w którym króluje Mikołaj.

  W naszej szkole oprócz atrakcyjnych wyjazdów mikołajkowych uczniowie mogli sami uczcić ten dzień odpowiednim strojem i oczywiście zrobili to… A to efekty ich zaangażowania, które zostały upamiętnione na zdjęciach uczniów z klasy VI a, VII b i VIII b.

  Barbara Zawadzka

   

 • I Powiatowy Konkurs poświęcony twórczości Ludmiły Marjańskiej i Tadeusza Gierymskiego. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie w związku z 95. rocznicą urodzin Ludmiły Marjańskiej i 90. rocznicą urodzin Tadeusza Gierymskiego.

 • Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Dzieciaki do rakiet". Chłopcy przy współpracy z naszą absolwentką stworzyli scenariusz i nagrali filmik promujący uprawianie sportu, chcąc zdobyć dla kolegów i koleżanek rakiety do tenisa ziemnego, które można wygrać w opisanym konkursie. Potrzebujemy tylko Waszych głosów w podanym linku. Każdy może codziennie zagłosować 5 razy z jednego urządzenia przez cały czas trwania plebiscytu. Koniec akcji 18 grudnia. Liczymy na waszą pomoc. 

  Zagłosuj na nas :)

 • Dnia 16 listopada 2018 roku uczniowie z klasy VIII a  i VIII b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie ( woj. śląskie, gm. Lipie).

 • Chętni uczniowie klas III gimnazjum 16 listopada br. Uczestniczyli w wydarzeniu pt. . „Zarządzanie jest cool”,  była to wizyta studyjna na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej połączona z warsztatami edukacyjno - ekonomicznymi. Organizatorem było Studenckie Koło Naukowe  „FaMa” Business Leaders Club działające na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

 • Piątkowe popołudnie 9 listopada uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli w akademii z okazji Dnia Niepodległości przygotowanej przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej.

 • Dziś  o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali Hymn państwowy " Mazurek Dąbrowskiego".

 • 5 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli wspólnie z licealistami w spotkaniu z pisarką Anną Falana-Jafra.

 • Dnia 29 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Oświęcimia i Wadowic, na którą pojechali uczniowie z klas siódmych Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej.

 • W piątek 26 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowymi, którzy opowiadali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa nie tylko na drodze ale również w kontakcie z obcymi.

 • Najstarsi uczniowie szkoły poczynając od klas VII aż po III gimnazjum uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie 23 października na temat profilaktyki uzależnień od różnych środków.

 • Klub Wiewiórka zorganizował dla uczniów młodszych klas warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z ratownikiem medycznym, który na sprzęcie ćwiczeniowym uczył dzieci poprawnie udzielać pomocy.

 • Dzięki współpracy z trenerem UKS dwójka Kamienica Polska Radosławem Ciejpą uczniowie młodszych i starszych klas mieli okazję w ciągu tego tygodnia uczestniczyć w warsztatach i prelekcji dietetyka pani Małgorzaty Wieluńskiej oraz psychologa sportowego pana Kamila Radomskiego.

 • Od września tego roku szkolnego uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawcy mgr Anny Chłądzyńskiej, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze uczestniczą w projekcie „Klimatyczna klasa” organizowanym przez Fundację Uniwersytet dzieci z Krakowa. Polega on na zrealizowaniu wybranych scenariuszy stworzonych przez Fundację Uniwersytet dzieci. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.Copyright © 2020 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.