foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+48 34 32 73 304
spkamienica@spkp.pl

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejTrwa odliczanie do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W niedzielę 12 stycznia 2020r. 110 wolontariuszy naszego sztabu będzie kwestowało dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj więcej...

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz
wielu Łask Bożych i wszelkiej pomyślności
w nadchodzącym Roku 2020
życzą Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej

Wielkimi krokami zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i z tej okazji podczas głównej imprezy na hali sportowej będą licytowane po raz pierwszy oferty nauczycieli naszej szkoły. Przypominamy, że wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na WOŚP. Ceny wywoławcze wkrótce się ukażą. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w licytacji. Cel jest szczytny, a dobro powraca – pamiętajcie!

Poniżej znajduje się lista zaproponowanych przez grono pedagogiczne ofert:

1. PANI DYREKTOR MAGDALENA MUCHLA - WŁASNORĘCZNIE UPIECZONA SZARLOTKA
Pani dyrektor upiecze swoje popisowe ciasto - przepyszną szarlotkę z migdałami. Ciasto zostanie wykonane z najlepszej jakości składników, a swoim smakiem zachwyci każdego.

Czytaj więcej...

W czwartek 9.01.2020 uczniowie klasy 8 A wraz z wychowawcą panią Agnieszką Gołdą przygotują owocowe koktajle, sałatki i inne smakołyki na sprzedaż. Klasy I-III będą miały możliwość zakupu przygotowanych rozmaitości na 2 i 3 lekcji, a klasy IV-VIII na 4 i 5 godzinie lekcyjnej. Całkowity dochód z przeprowadzonej akcji zasili puszkę WOŚP należącą do naszego sztabu. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w akcję.

„To właśnie tego wieczoru
od bardzo wielu wieków
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”
W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie z klas 5b i 5c podczas bożonarodzeniowej inscenizacji. Popłynęły życzenia ze strony uczniów, Pani Dyrektor Magdaleny Muchla, pani sekretarz Gminy Kamienica Polska Agaty Najnigier oraz proboszczów parafii Osiny - księdza Jacka Kurczaby i parafii Wanaty - księdza Marka Maślankiewicza.

„Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
pełnych czarów, radości i piękna,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze”

Czytaj więcej...

Kiedyś spojrzę na całość,
Którą mi przyznano:
Odtąd – dotąd. Nic więcej,
ale i nie mniej.
Początek: Częstochowa, Boże Narodzenie
i moje, bardzo ludzkie.
L. Marjańska, Życiorys, [w:] tejże, W koronie drzewa, Warszawa 1979, s. 11 – 12.

16 grudnia 2019 roku odbyło się 4 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego Ja czytam! działającego w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej. Tym razem spotkanie odbyło się w Bibliotece Gminnej gdzie gościła nas pani dyrektor Halina Klimczyk i pani Małgorzata Goldsztajn. Podczas spotkania obecna była pani Magdalena Muchla dyrektor Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej...