foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej9 września 2020. (środa) odbędzie się w szkole spotkanie wychowawców klas I - VIII z rodzicami /opiekunami prawnymi, mające na celu zapoznanie rodziców /opiekunów prawnych z dokumentami wewnatrzszkolnymi i procedurami odnośnie Covid 19 oraz wybory do rad oddziałowych.
- godzina 16.30 - klasy I-V,
- godzina 17.30 - Klasy VI-VIII.
O godzinie 18.00 odbędzie się zebranie rady rodziców szkoły.

1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 oraz 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, wielu przyjaciół i zadowolenia z efektów pracy.

1 września mija 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dokładnie o godzinie 4.47 niemiecki pancernik ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte. Rozpoczęła się wojna. Dzisiaj upamiętniając te wydarzenia uczczono pamięć poległych w wojnie przy Obelisku przy Urzędzie Gminy w Kamienicy Polskiej. Delegacje ze szkół oraz instytucji z terenu gminy a także przedstawiciele urzędu w asyście pocztów sztandarowych złożyli wiązanki kwiatów.

Szanowni Rodzice,

2 września 2020r. uczniowie przybywają do szkoły na zajęcia stosując się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących na jej terenie. Po kilku miesiącach nauki zdalnej rozpoczynamy naukę stacjonarną. Wznawiamy odwozy i dowozy uczniów do szkoły które organizowane będą również w szczególnym reżimie sanitarnym. Nie wiemy jak będzie kształtować się sytuacja epidemiologiczna w kolejnych miesiącach, ale musimy również przygotować się na częściowy lub całkowity powrót do nauki zdalnej. Na ile to będzie możliwe właśnie dla zwiększenia bezpieczeństwa będziemy w miarę możliwości tę formę komunikacji wykorzystywać. Z pewnością w najbliższych miesiącach temat koronawirusa będzie dominował w naszym codziennym życiu i od niego będzie uzależniona działalność szkoły w nadchodzącym roku.

„Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązująca w placówce w okresie pandemii COVID-19” zamieszczona została na stronie internetowej szkoły. Bardzo proszę, aby rodzice, a w szczególności uczniowie stosowali się do ustalonych zasad przekazanych przez wychowawców 1 września. Przestrzeganie wytycznych pozwoli na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 wśród uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły podczas zajęć organizowanych przez szkołę. Proszę, abyście Państwo zapoznali się z tymi zasadami i uwrażliwili na nie dzieci. Tylko w ten sposób możemy zadbać o nasze zdrowie i wspólne bezpieczeństwo. Liczę na Państwa współpracę oraz zrozumienie i zaakceptowanie działań prowadzonych przez szkołę.

Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązująca w placówce w okresie pandemii COVID-19

Z poważaniem
Magdalena Muchla

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej

We wtorek 1 września 2020r. rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną oraz zalecenia MEN, GIS i MZ rozpoczęcie roku odbędzie się wg następującego harmonogramu:

Klasy: Iab  oraz IVab – rozpoczęcie roku sali gimnastycznej o godzinie 9.00. (po krótkim ogólnym spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie udają się wraz z wychowawcami do swoich klas)

Czytaj więcej...

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej w roku szkolnym 2019/2020

Język polski – średnia szkoły: 58,51%

  •   Średnia powiatu: 59,29%
  •   Średnia województwa: 59,29%
  •   Średnia krajowa: 59,00%

Matematyka – średnia szkoły:  44,25%

  •   Średnia powiatu: 47,16%
  •   Średnia województwa: 45,67%
  •   Średnia krajowa: 46,00%

Język angielski– średnia szkoły: 51,45%

  •  Średnia powiatu: 52,23%
  •  Średnia województwa: 55,24%
  •  Średnia krajowa: 54,00%

Czytaj więcej...

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Szanowni Państwo!

Dziś 26 czerwca dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Zazwyczaj spotykaliśmy się w szkole, by podczas uroczystej akademii podsumować miniony rok szkolny, wręczyć świadectwa oraz pożegnać się ze sobą przed wakacjami. Dzisiejsze zakończenie jest jednak inne od wszystkich i mam nadzieję, że jedyne i ostatnie takie przyszło nam obchodzić.

Czytaj więcej...

We wtorek 30 czerwca 2020r. o godz. 16.30 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Na spotkaniu przekażemy Państwu informacje dotyczące podziału klas oraz organizacji pracy dzieci od września 2020r. Prosimy o przybycie w maseczkach. Obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły.

Wszystkich naszych pierwszoklasistów zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który ułatwi Wam poruszanie się po naszej szkole. Film przygotował pedagog szkolny Pani Aneta Prudzic. Link do filmu: https://youtu.be/ncPvgzR5Skg

Z poważaniem
Magdalena Muchla