foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+48 34 32 73 304
spkamienica@spkp.pl

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejSzanowni Rodzice!
Z uwagi na przypadające 14.10.2019r. (poniedziałek) Święto Edukacji Narodowej informujemy, że w tym dniu uczniowie nie mają zajęć dydaktycznych. Odbywać się będą jedynie zajęcia wychowawcze i opiekuńcze wg ustalonego harmonogramu:
Klasy I-IV - lekcja 1,2,3 - zajęcia z opiekunami w klasach, o godzinie 10.50 Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w hali sportowej. Około godziny 11.50 odwozy klas I-IV.
Klasy V-VIII - lekcja 1,2,3,4 - zajęcia z opiekunami w klasach, o godzinie 12.00 Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w hali sportowej. Około godziny 13.00 odwozy klas V-VIII.
Przerwa obiadowa po 3 lekcji o godzinie 10.35. Świetlica będzie czynna do godziny 15.20 (bez odwozu).

Serdecznie zapraszam grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbędzie się 14 października 2019r. o godzinie 12.00 w Gminnej Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej.
W imieniu Społeczności Szkolnej Dyrektor Szkoły
Magdalena Muchla

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Czytaj więcej...

1 października 2019 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego trzeba było uzyskać minimum 75% punktów możliwych do uzyskania. Mistrzyniami ortografii okazały się trzy uczennice naszej szkoły: Emilia Górniak, Lena Zalas i Aleksandra Pańczyk. Dziewczynom serdecznie gratulujemy.

3 października w szkole gościliśmy przedstawicieli Zespołu Folklorystycznego "Kamienica." Opowiedzieli naszym uczniom o zespole oraz zaprezentowali kilka umiejętności zdobytych w czasie prób, będących elementami tańca.

Czytaj więcej...

Dyskusyjny Klub Czytelniczy. Ja czytam! już trzeci rok nadal aktywnie działa w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej. W tym roku szkolnym uczennice podczas comiesięcznych spotkań będą zajmowały się poezją wybranych autorów.

Czytaj więcej...

"Pierwsza miłość - internetowe love" to tytuł niezwykłego spektaklu teatralnego w wykonaniu aktorów Wrocławskiego teatru In - Art, w którym uczestniczyli uczniowie klas piątych, szóstych i ósmych naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Czy łatwo jest rozstać się ze swoją ulubioną przytulanką? Uczniowie naszej szkoły nie mieli z tym najmniejszego problemu i chętnie odpowiedzieli na apel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Czytaj więcej...