foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


30 listopada w Katowicach odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w koszykówce dziewcząt. W finałowym turnieju uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły złożona z zawodniczek UKS „Dwójka” Kamienica Polska, która zakończyła sportową rywalizację na 4 miejscu.
Naszą szkołę reprezentowały: Chwist Amelia, Łagodzińska Zuzanna, Gęsiarz Iga, Księżyk Nicola, Konieczkowicz Nadia, Kuroń Amelia, Rogacz Maria, Pidzik Zuzanna, Caban Anna, Kukuła Karolina i Kajdas Oliwia.
Powiedz mi jak mnie kochasz.
- Powiem.
- Więc?
Kocham cię w kapeluszu i w berecie.
W wielkim wietrze na szosie, i na koncercie.
W bzach i w brzozach, i w malinach, i w klonach.
I gdy śpisz. I gdy pracujesz skupiona.
K. I. Gałczyński „Rozmowa liryczna”
 
24 listopada 2020 odbyło się 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Ja czytam! Tym razem podczas spotkania online poznawaliśmy „twórcze wysłowienie”: Bolesława Leśmiana, Anny Świrszczyńskiej, K. I. Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy.

Czytaj więcej...

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.

  • Od poniedziałku 30 listopada 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. nauka w klasach I – III oraz IV – VIII będzie prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia on-line odbywać się będą tak jak do tej pory poprzez platformę Workplace oraz aplikację Google Meet zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
  • Szkoła będzie realizowała również zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej na dotychczasowych zasadach. Uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność nie mogą uczyć się zdalnie w domu, mogą korzystać z nauczania na terenie szkoły.

  • Od poniedziałku, 30 listopada br. szkoła zapewnienia także funkcjonowanie świetlicy dla dzieci klas I – III, rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z takiej możliwości mogą wnioskować do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką.
  • Od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021r. trwać będzie zimowa przerwa świąteczna (bez zmian)
  • Od 4 stycznia 2021r. dla całego kraju rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia.

W związku ze zmianą organizacji roku szkolnego 2020/2021 zmieniają się następujące terminy:

Czytaj więcej...

Cóż robić, gdy na dworze szaro i smutno????? Nudzić się nie wypada! Przez cały tydzień klasa 1b poznawała TEATR. Pierwszaki wiedzą już jak powstaje spektakl, co to jest afisz teatralny i czym się zajmuje sufler. Dowiedziały się również, że drewniana łyżka ma wiele zastosowań – nie tylko można nią mieszać zupę, ale można też zrobić z niej kukiełkę do klasowego teatrzyku. Uczniowie z klasy 1b ochoczo zabrali się do twórczej aktywności, której efektem były niepowtarzalne kukiełki wykonane z drewnianych łyżek, wełny, kolorowych materiałów, cekinów, koralików, guzików, wstążeczek, plasteliny i ruchomych oczek.

Czytaj więcej...