foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejNa podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 27 stycznia 2022r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od 27 stycznia 2022r. do 27 lutego 2022r. uczniowie szkół podstawowych będą pracować zdalnie. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych pozostają w stacjonarnym systemie pracy. Zasady nauki zdalnej nie ulegają zmianie. Klasy V-VIII korzystają z platformy MS Teams.

W odniesieniu do uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania – szkoła stwarza możliwość zorganizowania zajęć stacjonarnie na terenie szkoły lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – w budynku szkoły. Proszę, by rodzice uczniów zgłosili ten fakt nauczycielowi wychowawcy jeżeli zaistniałaby taka potrzeba.

Świetlica szkolna będzie funkcjonowała bez zmian. do godziny 15.20.

Uczniowie pracujący w szkole będą dowożeni i odwożeni do i ze szkoły. Dowozy pozostają bez zmian. Odwozy będą na bieżąco dostosowywane do potrzeb uczniów uczących się stacjonarnie.

Z poważaniem
Magdalena Muchla

Uczniowie naszej szkoły: Gerard Krzechki, Dawid Krawczyk, Krzysztof Kaczmarek, Julia Synoradzka, Igor Walentek oraz Zuzanna Łagodzińska uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Do II etapu konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy VIIIc Zuzanna Łagodzińska. Konkurs odbył się 14 stycznia 2022r.
Zuzi mocno gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.

Miło nam poinformować, że w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes plus. Matematyka Plus nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki i tytuły laureatów V i IV stopnia.
- Aleksander Łagodziński kl. 4b - Laureat IV stopnia
- Mikołaj Lewicki kl. 7c - Laureat IV stopnia
- Filip Cierpiał kl. 4b - Laureat V stopnia
- Jakub Jóźwik kl. 7a - Laureat V stopnia
W sumie w konkursie uczestniczyło 22 uczniów z klas IV-VIII.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
13 stycznia miał miejsce Finał VII Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Łazy 2022.
Nasza uczennica miała możliwość zaprezentować się na żywo i godnie zaprezentować szkołę.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania pastorałki Nie było miejsca dla Ciebie w wykonaniu uczennicy klasy 5 Natalii Gorgól.
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest dla wszystkich ważnym i radosnym okresem.
Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wspólnie z wychowawcami wzięli udział w warsztatach artystycznych p.t. „Bożonarodzeniowe ozdoby”. Każda klasa wykonywała wspaniałe prace plastyczno-techniczne a zajęcia wprowadziły dzieci w nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz pozwoliły poczuć magiczną atmosferę i cieszyć się nią z rówieśnikami. Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych oraz spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności i radości dla rodziców, uczniów, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Niech nadchodzące święta będą czasem serdecznych spotkań w gronie rodziny a Nowy Rok 2022 przyniesie wszystko to co najlepsze.
Życzą wychowawcy klas 1-3.
Czy wiecie, że popularny zwyczaj przystrajania świątecznego drzewka narodził się w Niemczech a meksykańscy rodzice dziewięć dni przed Bożym Narodzeniem wieszają pod sufitem piniatę, której rozbicie rozpoczyna świąteczny czas ? Uczniowie klasy IIb dowiedzieli się tego realizując w grudniu projekt edukacyjny pod hasłem ,,Czekamy na Boże Narodzenie'', którego głównym celem było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

Czytaj więcej...

Dzieciaki z dwóch klas pierwszych naszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali challenge, który ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie rówieśniczki AGATKI KUBERSKIEJ z Częstochowy.
Challenge polega na wspólnym recytowaniu wierszyka, przy tym zbiórkę pieniędzy (dowolnej kwoty). Mamy nadzieję, że dołączą do Nas kolejne Szkoły. Im nas więcej, tym lepiej!!!
15 grudnia w naszej Leśnej Bazie Ekologów odbyła się ciekawa lekcja geografii z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu Zielona Pracownia. Uczniowie klasy Vb na zajęciach dodatkowych poznawali terminy z zakresu geografii.
Pracujac w grupach zastanawiali się jakie czynniki kształtują klimat, a jakie powstawanie gleby. Wyjaśniali co to jest mapa poziomicowa i jak dochodzi do erupcji wulkanu.
Bardzo przydatne okazały się pomoce dydaktyczne zakupione do ekopracowni: model wulkanu, próbki gleb, przenośna stacja pogody oraz model poziomic i warstwic. Projekt został sfinansowany ze środków WFOS i GW w Katowicach.