foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejSzkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej powstała w 1979 roku. Szkoła ulokowana jest w bardzo atrakcyjnej okolicy. Otoczenie zapewnia ciszę, spokój i świeże powietrze. Do szkoły uczęszcza 331 uczniów z kilku miejscowości naszej gminy leżącej w bliskim otoczeniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Szkoła jest przestronna, z dużą ilością wygodnych sal i pracowni, szerokimi korytarzami i stołówką szkolną oraz posiada własną salę gimnastyczną. Na terenie szkoły znajdują się: boisko do piłki nożnej, bieżnia oraz asfaltowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się również w nowoczesnej Gminnej Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej.

Szkoła prowadzi także naukę pływania oraz pomaga poprawić technikę pływania. Wyjazdy na basen odbywają się w każdy piątek.Copyright © 2023 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.