foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejW szkole działa Szkolny Wolontariat, którego przedmiotem jest działalność charytatywna, mająca za zadanie rozwijanie postaw altruistycznych.

Koordynator Szkolnego Wolontariatu: mgr Agnieszka Szkop  :: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ::    mgr Agnieszka Mosakowska  ::Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ::

Opiekun Szkolnego Koła Caritas: mgr Agnieszka Szkop  :: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ::

Celami głównymi Szkolnego Wolontariatu są uwrażliwienie i aktywizowanie społeczności szkolnej w podejmowaniu działań na rzecz potrzebujących pomocy.

Cele szczegółowe:

 • Uwrażliwienie na potrzeby innych;
 • Kształtowanie charakteru: ćwiczenie cierpliwości i opanowywanie emocji;
 • Wyrabianie odpowiedzialności za siebie i innych;
 • Przeciwdziałanie zniechęceniu, monotonii i nudy;
 • Odnajdywanie w sobie energii potrzebnej do pomocy innym;
 • Rozwijanie umiejętności pracy w grupie;
 • Rozwijanie kreatywności i zaradności;
 • Diagnozowanie potrzeb społecznych w otoczeniu szkoły i środowisku szkolnym.

Działania Szkolnego Wolontariatu adresowane są do:

 • potrzebujących pomocy wewnątrz społeczności szkolnej, w środowisku lokalnym oraz zgłaszanych w ogólnopolskich akcjach charytatywnych;
 • społeczności szkolnej poprzez promowanie postaw prospołecznych.

Pracę Szkolnego Wolontariatu nadzoruje Opiekun Szkolnego Wolontariatu.

Działalność Szkolnego Wolontariatu może być wspierana przez:

 • wychowawców;
 • nauczycieli i innych pracowników Szkoły;
 • rodziców;
 • inne osoby i instytucje.

Wolontariusz nie powinien mieć mniej niż 13 lat Wszystkie osoby przed ukończonym 18 rokiem życia muszą uzyskać zgodę co najmniej jednego przedstawiciela ustawowego, czyli rodzica bądź opiekuna prawnego.

Szczegółowe cele, zadania i zasady funkcjonowania Szkolnego Wolontariatu reguluje odrębny regulamin.

Plan Szkolnego Wolontariatu

 

31 stycznia 2021r. odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbiera środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. “Finał z głową” - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki.
Sztab utworzony przy szkole w Kamienicy Polskiej przyłączył się do tej akcji po raz dwudziesty. Młodzież Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej wraz z przyjaciółmi: Szkołą Podstawową w Poczesnej oraz LO Kamienica Polska i absolwentami dołączyła do grona kilkudziesięciu tysięcy wolontariuszy WOŚP. W sklepach na terenie gmin zlokalizowane były puszki stacjonarne, do których można było wrzucać datki aż do dnia finału. Wspierać sztab #4230 można było również wpłacając dowolną kwotę do eSkarbonki lub wziąć udział w aukcji allegro.

Czytaj więcej...

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet pn. Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Pola Nadziei - to kampania, której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Jest to szeroki zakres działań edukacyjnych i wolontaryjnych, którego dodatkowym celem jest pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną.

Letnia zadyma w środku zimy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

Ogólnopolska zbiórka żywności - podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Włączamy się do akcji charytatywnej prowadzonej przez Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” i księdza Ryszarda Umańskiego mającej na celu pomoc polskim dzieciom i Polakom na Wileńszczyźnie.
Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych i szkolnych.
Zachęcamy do przynoszenia:
-artykułów spożywczych o długim terminie ważności,
-słodyczy,
-książek, książeczek, zeszytów, przyborów szkolnych,
-gier planszowych, zabawek.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez katolicką Caritas, ewangelicką Diakonię i prawosławną Eleos. Zbiera pieniądze na rzecz dzieci m.in. poprzez rozprowadzanie wigilijnych świec i zachęcaniu do wysyłania specjalnych wiadomości SMS.Copyright © 2024 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.