>>>>
W szkole działa Szkolny Wolontariat, którego przedmiotem jest działalność charytatywna, mająca za zadanie rozwijanie postaw altruistycznych.
Koordynator Szkolnego Wolontariatu: mgr Agnieszka Szkop :: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :: mgr Agnieszka Mosakowska ::Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ::
Opiekun Szkolnego Koła Caritas: mgr Agnieszka Szkop :: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ::
Celami głównymi Szkolnego Wolontariatu są uwrażliwienie i aktywizowanie społeczności szkolnej w podejmowaniu działań na rzecz potrzebujących pomocy.
Cele szczegółowe:
Działania Szkolnego Wolontariatu adresowane są do:
Pracę Szkolnego Wolontariatu nadzoruje Opiekun Szkolnego Wolontariatu.
Działalność Szkolnego Wolontariatu może być wspierana przez:
Wolontariusz nie powinien mieć mniej niż 13 lat Wszystkie osoby przed ukończonym 18 rokiem życia muszą uzyskać zgodę co najmniej jednego przedstawiciela ustawowego, czyli rodzica bądź opiekuna prawnego.
Szczegółowe cele, zadania i zasady funkcjonowania Szkolnego Wolontariatu reguluje odrębny regulamin.
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet pn. Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Pola Nadziei - to kampania, której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Jest to szeroki zakres działań edukacyjnych i wolontaryjnych, którego dodatkowym celem jest pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną.
Letnia zadyma w środku zimy
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.
Ogólnopolska zbiórka żywności - podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.
Włączamy się do akcji charytatywnej prowadzonej przez Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” i księdza Ryszarda Umańskiego mającej na celu pomoc polskim dzieciom i Polakom na Wileńszczyźnie.
Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych i szkolnych.
Zachęcamy do przynoszenia:
-artykułów spożywczych o długim terminie ważności,
-słodyczy,
-książek, książeczek, zeszytów, przyborów szkolnych,
-gier planszowych, zabawek.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez katolicką Caritas, ewangelicką Diakonię i prawosławną Eleos. Zbiera pieniądze na rzecz dzieci m.in. poprzez rozprowadzanie wigilijnych świec i zachęcaniu do wysyłania specjalnych wiadomości SMS.
Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat - żonkil.