foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejW dniu 09.09.2021r. (czwartek) odbędzie się zebranie wychowawców klas I-VIII z rodzicami (prawnymi opiekunami). Celem spotkania jest m.in. zapoznanie z dokumentami prawa wewnątrzszkolnego oraz wybory do rad oddziałowych. Zapraszamy i przypominamy o przestrzeganiu bieżących zaleceń obowiązujących podczas pandemii COVID-19.

- godz. 17.00 -kl. I-III

- godz. 17.30 -kl. IV-VIII

- godz. 18.00 -zebranie Rady Rodziców w świetlicy szkolnej

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, która odbędzie się 4 września 2021 roku.
Akcja Narodowego Czytania została, zapoczątkowana przez prezydenta Andrzeja Dudę, który wraz z małżonką co roku od 2012 roku czytają fragmenty wspaniałej polskiej literatury.

Czytaj więcej...

1 września 1939 roku wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. O godzinie 4.35 przeprowadzono zbombardowanie Wielunia. Atak ten nastąpił kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte. II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości, w której Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.
Obchody 82 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej uczczono w Gminie Kamienica Polska odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz złożeniem wiązanek kwiatów pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy w Kamienicy Polskiej ku czci pomordowanych mieszkańców wsi we wrześniu 1939 roku. Na uroczystości obecni byli m.in. Wójt Gminy Kamienica Polska Pan Adam Tajber, nauczyciele i uczniowie, przedstawiciele Związku Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz ochotniczych straży pożarnych.
"Wybiła już godzina! Dzwonek!
Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite nad książką nad zeszytem. Życzymy Wam wszystkim na Roku Szkolnego początek dużo zapału, uśmiechu i samych miłych chwil."
Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/22

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Czytaj więcej...

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej w roku szkolnym 2020/2021

Język polski – średnia szkoły: 67 %, stanin 7 - wysoki

 • Średnia powiat: 63 %
 • Średnia województwo: 61 %
 • Średnia wieś: 60 %
 • Średnia kraj: 60 %

Matematyka – średnia szkoły: 47  %, stanin 5 – średni+

 • Średnia powiat: 49 %
 • Średnia województwo: 47 %
 • Średnia wieś: 46 %
 • Średnia kraj: 47 %

Język angielski – średnia szkoły: 63 %, stanin 5 - średni

 • Średnia powiat: 65 %
 • Średnia województwo: 67 %
 • Średnia wieś: 61 %
 • Średnia kraj: 66 %

Wyniki E8 2021r.