foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejPomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję - kiedy wiosną zawitają żonkile rozpoczyna się kampania Pola Nadziei, przypominając o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Żonkilowe cebulki zasadzone jesienią znów pięknie zakwitły na szkolnym dziedzińcu niosąc nadzieję, bez której trudno byłoby nam żyć. To właśnie ona dodaje nam siły i cierpliwości do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom, które niesie życie. Życzymy Wszystkim dużo, dużo nadziei.

,,Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza to pierwsza z trzech powieści historycznych będąca częścią Trylogii, pisanej dla pokrzepienia serc przez naszego patrona w latach1884–1888.

Pozwoliłam sobie Was zabrać do roku 1647 w południowo–wschodnie kresy Rzeczpospolitej na tzw. Dzikie Pola nad rzekę Omelniczek, dopływ Dniepru. Gdzie Jan Skrzetuski, namiestnik chorągwi husarskiej uratuje życie Bohdanowi Chmielnickiemu.
Pozdrawiam Agnieszka Sakowska

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy

życzenia zdrowia, spokoju i nadziei składają

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej.

W marcu jak w garncu – co to znaczy? Marzec to pierwszy miesiąc wiosny, który kojarzy się z pierwszymi ciepłymi dniami, ale też deszczem i wiatrem. To najbardziej znane przysłowie o marcu, które każdy słyszał chociaż raz. „W marcu jak w garncu” to określenie dla pogody, która cały czas się zmienia i nie da się jej przewidzieć. Tak jak w garnku mieszają się ze sobą różne składniki i różne temperatury, tak samo w marcu mieszają się ze sobą wszystkie pory roku. To po prostu miesiąc pogodowych niespodzianek! Klasa I b zilustrowała ten miesiąc muzycznie i plastycznie.
Aleksandra Ludwikowska

W związku z wystąpieniem wysokich temperatur powietrza w naszym regionie od dnia 12.06.2019r. do odwołania lekcje zostaną skrócone do 30 minut z zachowaniem ogólnego tygodniowego czasu trwania zajęć edukacyjnych ustalonego w tygodniowym rozkładzie zajęć:

  • 1.    08:00 – 08:30
  • 2.    08:35 – 09:05
  • 3.    09:10 – 09:40
  • 4.    09:50 – 10:20
  • 5.    10:35 – 11:05
  • 6.    11:15 – 11:45
  • 7.    11:55 – 12:25
  • 8.    12:35 – 13:05

Po lekcjach uczniowie mogą korzystać z zajęć opiekuńczych w szkole do zakończenia swoich zajęć według realizowanego do tej pory planu lekcji. Zajęcia świetlicowe są zapewnione do godziny 15:20. Odwozy będą dostosowane do czasu trwania zajęć.

Czy istnieją latające motocykle? Czy możliwe jest przemieszczanie się na Ziemi z prędkością 1000km/h? Czy na blokach mieszkalnych może rosnąć pionowy las? Czy mam wpływ na otaczający mnie świat, zmiany, jakie w nim zachodzą, poprawę jakości życia? I wreszcie- od czego zacząć?
Na te i wiele innych pytań odpowiadamy podczas spotkań naszego koła naukowego „Młodzi eksperymentatorzy”. Koło skupia grupkę „siedmiu wspaniałych”, otwartych na nowe działania i pomysły uczniów, którzy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej przystąpili do ogólnopolskiego programu naukowego „Być jak Ignacy”.Mowa oczywiście o Ignacym Łukasiewiczu, który dzięki swoim zdolnościom, ciekawości świata i działaniu stał się prekursorem metody przeróbki ropy naftowej i zasłynął z wynalezienia lampy naftowej. A co wspólnego z Ignacym ma nasze koło naukowe???

Czytaj więcej...

Zapraszam do wysłuchania pierwszego rozdziału noweli Henryka Sienkiewicza pt. ,,Latarnik”.
W tym krótkim utworze, nasz patron poruszył problemem tęsknoty za ojczyzną polskiego emigranta, który tułał się po świecie czterdzieści lat.
W pierwszym rozdziale poznajemy głównego bohatera, jego los i przenosimy się w lata 70. XIX wieku, do Aspinwall niedaleki Panamy w Ameryce Środkowej.
Pozdrawiam Agnieszka Sakowska.

III Wojewódzki Konkurs Piosenek Agnieszki Osieckiej
(XV edycja konkursu)

Zaproszenie na Wojewódzki Konkurs Piosenek A. Osieckiej w Kamienicy Polskiej

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Kamienica Polska i Gmina Kamienica Polska wraz ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej organizuje w dniach 17 maja 2019r. godz. 9:00 (eliminacje) i 19 maja 2019r. (finał) po raz 15. Konkurs Piosenek Agnieszki Osieckiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału młodzież województwa śląskiego.

Czytaj więcej...