foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejI Powiatowy Konkurs poświęcony twórczości Ludmiły Marjańskiej i Tadeusza Gierymskiego. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie w związku z 95. rocznicą urodzin Ludmiły Marjańskiej i 90. rocznicą urodzin Tadeusza Gierymskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Pani Alicja Janowska, Dyrektor Częstochowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach i Pani Anna Wypych -Gawrońska, Rektor Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Pisarzy, którzy są związani z Częstochową. Oprócz tego celem było też szerzenie kultury języka i pięknego żywego słowa i przede wszystkim promowanie utalentowanej młodzieży.

W konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły. W I kategorii uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej – Karolina Kukuła kl. VI a i w kategorii uczniów klas 7 – 8 i klasy gimnazjum – Pola Pilicka i Pola Sygiet z klasy VII b. Konkurs odbył się 22 października, a uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 22 listopada. Odbyła się wówczas Konferencja poświęcona twórczości Ludmiły Marjańskiej i Tadeusza Gierymskiego. Podczas Konferencji postać Ludmiły Marjańskiej przybliżyła młodym uczestnikom prof. dr hab. Elżbieta Hurnik z Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

I miejsce w I kategorii uczniów klas IV – VI zdobyła uczennica naszej szkoły Karolina Kukuła z klasy VI a. Cieszymy się, że mamy tak utalentowanych uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Copyright © 2021 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.