foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejPASJA ŁĄCZY I DODAJE ENERGII. 

„Nie ma nic tak odległego, by było poza naszym zasięgiem, ani nic tak ukrytego, by nie dało się odkryć” – pod takim hasłem już po raz piąty odbył się w naszej szkole Nocny Festiwal Nauk. Naszą imprezę uświetniła obecność Dyrektora WOMu w Częstochowie - p. Katarzyny Wilk, Sekretarza Gminy Kamienica Polska - p. Agaty Najnigier, Przewodniczącego Rady Gminy – p. Tomasza Nowowiejskiego, Dyrektora GOKu – p. Szymona Kuśnierczyka, Radnego Gminy i rodzica – p. Michała Otrębskiego. Impreza rozpoczęła się połączeniem na żywo ze stacją badawczą na Spitsbergenie. Pani Teresa Biernacka opowiedziała o pracy i życiu codziennym podczas wyprawy naukowej. Następnie uczniowie brali udział w pokazie planetarnym. Godzinna obserwacja gwiazd w specjalnie rozłożonej kopule dostarczyła wszystkim wielu emocji. Kolejnym punktem programu były warsztaty prowadzone przez osoby, które wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Pani Helena Leśniowska, prezes Koła Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich, opowiedziała o historii Śląska. Maciej Mendecki, pracownik Uniwersytetu Śląskiego, poruszał zagadnienia z geofizyki. Tomasz Książczyk w fascynujący sposób przedstawił „życie” komety. Marek Ples przygotował dla uczestników szereg doświadczeń. Adam Klisowski pokazał w jaki sposób obsługuje się laparoskop oraz opowiedział o transplantologii. Doktoranki z Politechniki Częstochowskiej, Katarzyna Mordal, Joanna Redutko i Aleksandra Kalwik przeprowadziły warsztaty pt. "Kreatywna podróż w duchu design thinking" . Niezwykłą atrakcją dla uczniów były tematyczne escape roomy przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. „Powrót do przeszłości”, „Escape from addiction”, „MATrix”, „Latarnia w Aspinwall”, „Jak przechytrzyć Biochemusa?”, „Language challenge” to zagadkowo brzmiące tytuły tajemniczych pomieszczeń. Uczniowie uczestniczyli także w wykładzie Mileny Trzaskalskiej „Magia barw” i Pauliny Choryłek "Od foli do lorda Vadera czyli o termoformowaniu słów kilka". W międzyczasie goście mogli skosztować gorący posiłek i pyszne ciasto przygotowane przez nauczycieli. Aby uczniowie nie byli głodni Rada Rodziców ufundowała pizzę. Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Wójta Gminy Kamienica Polska oraz wielkie zaangażowanie nauczycieli. W imieniu organizatorów V Nocnego Festiwalu Nauk wszystkim, którzy przyczynili się do jego odbycia bardzo DZIĘKUJĘ.
Żaneta SamulCopyright © 2021 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.