foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejKampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat - żonkil.

 Kampania ta przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się jesienią, kiedy to na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, sadzimy żonkile.

Za oknem jesień w pełnej krasie, rozpieszcza nas pięknymi kolorami i słońcem, a my..... 

 W czwartek (18 października) zasadziliśmy pierwsze cebulki żonkili w ramach Kampanii. W bieżącym roku szkolnym zaprosiliśmy do Akcji najmłodszych członków społeczności szkolnej (uczniów klas pierwszych a i b) i wychowawców: Panie Katarzynę Kołtun i Urszulę Stawiarz. Wraz z uczniami i nauczycielami cebulki żonkili sadziła Pani Dyrektor Magdalena Muchla.

Na dziedzińcu szkoły członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali rabatę, na której powstało "Pole Nadziei". Zapraszając do udziału w Akcji najmłodszych uczniów naszej szkoły pragniemy uwrażliwiać  ich od najwcześniejszych lat  na potrzeby drugiego człowieka oraz rozwijać idee wolontariatu.

W ramach Kampanii przekazaliśmy do hospicjum w Częstochowie kwotę w wysokości 130 zł, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży babeczek wypiekanych przez członków Szkolnego Koła Caritas.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Pola nadziei Panu Wójtowi oraz Panom konserwatorom pracującym w naszej szkole.

Teraz pozostało nam czekać na wiosnę i efekty naszej pracy, kiedy to wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczną z ziemi wychylać swe główki żonkile - symbol nadziei dla podopiecznych Hospicjum. 

Opiekun SKC

Agnieszka SzkopCopyright © 2023 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.