foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Moi drodzy nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o około 90 tytułów książek z dwóch wspaniałych serii dzięki, którym nauka czytania stanie się znacznie łatwiejsza. Są to ,,Książkożercy” i ,,Czytam sobie”.
Program „Czytam sobie” to trzy etapy zaawansowania czytelniczego:
Poziom 1: Składam słowa – ten zestaw zawiera książeczki, w których znajduje się maksymalnie 150 – 200 słów, rozmieszczonych w bardzo krótkich zdaniach. Książki z tej części uczą dziecko podziału słów na głoski.
• Poziom 2: Składam zdania – w tej części mały czytelnik otrzymuje książki, które posiadają od 800 do 900 słów, jak również odrobinę dłuższe zadania. Poza tym zaczynają pojawiać się dialogi. Książki z tej części pozwalają na naukę sylabizowania.
• Poziom 3: Połykam strony – jest to ostatnia część serii. Jest najbardziej wymagająca i dedykowana dzieciom, które już czytają samodzielnie. Książki zawierają po 2500 – 2800 słów. Zostały w nich użyte jeszcze dłuższe zdania niż w drugim poziomie.
Druga propozycja czyli „Książkożercy” to też seria podzielona na trzy poziomy trudności nauki czytania. Jej głównym cechami są: język (proste, czytelne zdania), ilustracje i duża czcionka.
Zapraszam do wypożyczania, Agnieszka Sakowska.

 Copyright © 2024 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.