foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Filtr
  • "Trujące Ciepło" to hasło akcji ekologicznej przygotowanej przez Urząd Gminy w Kamienicy Polskiej.

  • Aleksandra Muchla z klasy VIIb zajęła II miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Literacko - Historycznym "Prawda i kłamstwo o Katyniu". Konkurs od 10 lat organizuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska.

  • W tym tygodniu uczniowie klasy 8b i 3a gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Zbigniewa Garskiego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej.

  • 100. lekcja języka polskiego w klasie VIIIb. 
    Uczniowie z klasy VIIIb zabawnie i trochę przekornie uczcili 100. lekcję języka polskiego w dwóch odsłonach.

  • Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da. Ta prawda wybrzmiała dziś podczas programu artystycznego z okazji Dnia Kobiet.

  • Uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w uroczystościach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej.

  • Walentynki co prawda już za nami, ale miło nam poinformować, że nasza uczennica Maja Radaszewska zdobyła wyróżnienie w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na projekt kartki walentynkowej.

  • Dzisiaj na hali sportowej w Kamienicy Polskiej rozegrany został finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w koszykówce chłopców.

  • Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno młodsi, jak i starsi, bardzo chętnie spędzają ten czas w gronie przyjaciół i znajomych, by z nimi tańczyć i świetnie się bawić.

  • Prezes Rady Ministrów poinformował o przedłużeniu obostrzeń wdrożonych w związku z epidemią koronawirusa. Szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia, przesunięte zostają terminy egzaminów maturalnych oraz egzaminów ósmoklasisty. Terminy egzaminów zostaną podane na trzy tygodnie przed ich przeprowadzeniem. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się prawdopodobnie w czerwcu. Tak jak do tej pory, po świętach (tj. od 15 kwietnia) szkoła będzie prowadziła edukację zdalną. Prosimy o pozostanie w domach i stosowanie się do społecznej kwarantanny. Szczególnie w święta pozostańmy w domach. Od przyszłego czwartku, tj. 16 kwietnia wszyscy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.
    Pozdrawiam
    Magdalena Muchla

  • Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20.03.2020r. następuje przedłużenie zawieszenia zajęć od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

    Począwszy od 26.03 nauczanie na odległość realizowane będzie na platformie Workplace. O szczegółach Rodzice będą poinformowani przez e-dziennik.

  • Zawieszenie zajęć w szkole

    Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

  • 04 marca uczniowie ósmych klas obejrzeli transmisję internetową spektaklu pt.: "Tristan i Izolda" Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej. To historia o miłości, której legenda sięga aż XII wieku. Inspiracja literacka dla twórców średniowiecznej literatury, ale również współczesnych, bo tę historię opowiedziano według scenariusza Marty Guśniowskiej.

  • W związku ze zmianą organizacji ruchu na drodze KamienicaPolska / Osiny od dnia 04.03.2020r. autobus dowożący uczniów do szkoły będzie wyjeżdżał z przystanku początkowego w OSINACH o 10 minut wcześniej, czyli o godz. 6:50. Na pozostałych przystankach kursu Osiny, Wanaty Graniczna, Zawada, Kolonia Klepaczka autobus będzie odpowiednio wcześniej.
    Autobus z Zawisna, Wanaty Warszawska wyjeżdża bez zmian, tzn. o 7:30.
    Autobus z Rudnika Wielkiego kursuje bez zmian.

  • Podczas 28.Finału WOŚP w Kamienicy Polskiej wśród wylicytowanych "rzeczy" znalazły się również "Wystrzałowe doświadczenia". Na dzisiejszych, wyjątkowych zajęciach grupa uczniów zgłębiała tajniki chemii eksperymentalnej.

  • Drodzy Uczniowie! Prosimy o przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła bądź preparatów do dezynfekcji oraz zasłaniania ust podczas kaszlu i kichania), a także o zapoznanie się z instrukcjami mycia rąk wywieszonymi w szkole.
    Drogi Rodzicu! Zwracamy się z prośbą, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
     
  • Za nami 7 Nocny Festiwal Nauk. Tym razem tematyka zajęć skupiła się wokół człowieka: budowa mózgu, mikrobiomy, pasje, odkrycia i podróże. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele. Naszymi prelegentami byli prof. UJ Szymon Wichary, mgr inż. Anna Żertka, dr Sławomir Sułowicz, prof. PAN Katarzyna Siuzdak, pani Agnieszka Lewandowska, pan Przemysław Supernak oraz absolwent naszej szkoły dr Piotr Janiak. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu.

  • Dnia 24.03.2022 w SP w Lelowie odbył się finał Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna dziewcząt po zaciętej i sportowej rywalizacji zajęła ostatecznie 2 miejsce.
    Naszą szkołę w finałowym turnieju reprezentowały: Gęsiarz Iga, Gajda Nicola, Kuroń Amelia, Księżyk Nicola, Szczęsna Natasza, Caban Anna, Filipczyk Zuzanna, Żak Zofia, Pidzik Zuzanna, Rogacz Maria, Adrianna Kupczyk i Zuzanna Giel.
    Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach i turniejach sportowych.

     

  • 24.03. grypa nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniu poświęconemu pracy z drukarką 3D. Dwa takie nowoczesne urządzenia zakupione zostały w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", w ramach którego powstaje w naszej szkole pracownia robotyki. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Cały projekt zakończy się w sierpniu 2022r., aby od września uczniowie mogli w pełni korzystać z nowoczesnych urządzeń m.in. drukarek 3D oraz robotów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych. O postępach w realizacji projektu będziemy informować. #laboratoriaprzyszłosci.

  • 21. marca to Światowy Dzień Poezji. Poezja to termin wieloznaczny odnoszący się do dzieł literackich nienapisanych prozą. Utwory poetyckie są swoistymi wytworami działalności artystycznej posiadające odpowiedni nastrój. W tym właśnie dniu odbyło się 7. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Ponieważ jest to również pierwszy dzień wiosny, więc spotkaliśmy się w naturalnej scenerii „na łonie natury”.
  • W dniu dzisiejszym odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców ( Rocznik 2009 i młodsi). W pierwszym meczu finałów rozgrywanych w Kamienicy Polskiej Widzów pokonał Kruszynę 11:4 i jak później okazało się był to mecz o drugie miejsce. W kolejnych spotkaniach Kamienica Polska pokonała Widzów 9:1 a następnie Kruszynę 15:3.
  • W poniedziałek 21 marca klasa 1a oraz 1b wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej. Dzieci oglądały eksponaty – przedmioty używane dawniej, poznały ich historię i zastosowanie. Z zainteresowaniem oglądały historyczne fotografie przedstawiające miejscowość i ich mieszkańców oraz medale, stroje i dystynkcje wojskowe.
  • Puk, puk, puk ...w okienko!
    - Wyjdźcie dzieci prędko.
    Idzie już wiosenka
    i słoneczko świeci.
    Idzie piękna pani
    z jasnymi włosami.
    W zielonej sukience,
    wyszytej kwiatami...
    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów pierwszego dnia wiosny w klasach młodszych na naszym szkolnym fb.

     

  • Do naszej szkoły przybyło w ostatnim czasie kilkoro uczniów z Ukrainy. Polscy uczniowie okazują im dużo serca i zrozumienia.
    W ramach akcji "Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy" Samorząd Szkolny przygotował wyprawki dla nowych koleżanek i kolegów, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do przyjazdu do Polski.
  • 18 marca dzieci z klas pierwszych odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Kamienicy Polskiej. Zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki i z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Małgosia bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie terapeutyczne w ramach realizacji innowacji pedagogicznej. Później był jeszcze czas na wykonanie prac plastycznych obrazujących wysłuchany przez dzieci tekst. Pierwszaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą aby korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.
    Magdalena Zajdel

     

  • 17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
  • Zapraszamy uczniów na 7. Nocny Festiwal Nauk online w dniu 25.03.2022r. od godziny 17:00
    W programie:
    17.00 - Rozpoczęcie NFN
    17.10-18.00 - Spotkanie na temat: „Jak pracuje nasz mózg”
    Prowadzący: dr hab. Szymon Wichary, prof. UJ w Krakowie, pracuje w Instytucie Psychologii UJ, interesuje się m.in. psychologią poznawczą oraz psychologią podejmowania decyzji
    18.00-18.50 - Warsztaty na temat: „Mózg kocha obrazy”
    Prowadzący: Anna Żertka, nauczyciel, osoba bardzo aktywna w mediach społecznościowych, prowadzi szkolenia w sieci dla nauczycieli i nie tylko, włącza się w wiele inicjatyw społecznych, prowadzi stronę na fb pod tytułem Bio-chemiczne sketchnotki

  • Biblioteka Publiczna w Częstochowie ogłosiła konkurs literacki pt."Koniecznie przeczytaj", którego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania książek. Uczniowie naszej szkoły z klas IV- VIII bardzo chętnie wzięli udział w konkursie i napisali recenzję swojej ulubionej książki. Na wyniki musimy czekać kilka tygodni. Trzymam kciuki!
    Ewa Wachowicz

     

  • W dniu 14 marca 2022 roku na lekcjach matematyki uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Święto przypada na 14 marca każdego roku ponieważ w notacji amerykańskiej datę tę zapisuje się jako 3.14 (marzec. 14), co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi (3,141 592 653 589 793 238 462 643 383 279 502 884 197 169 399 375 …) Uczniowie poznali krótką historię tej liczby, nazywaną również stałą Archimedesa albo Ludolfiną. Dowiedzieli się, co to są Pi-ematy, czyli  kto z pamięci wyrecytował najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego.  Poznali także,  że Wisława Szymborska (laureatka Literackiej Nagrody Nobla) liczbie Pi poświęciła jeden ze swoich wierszy.

  • Pierwsze miejsce drużyny chłopców w koszykówce. W piątek 11 marca odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Koszykówce Chłopców ( Rocznik 2009 i młodsi). W/w zawody rozgrywane były w Kamienicy Polskiej. Nasza drużyna w meczu finałowym pokonała Mstów 15:11i kolejny raz z rzędu została mistrzem powiatu częstochowskiego. Chłopcy z SP w Kamienicy Polskiej wystąpili w składzie: Alex Obodecki, Mateusz Kuśnierczyk, Jan Wąsiński , Kacper Walentek, Cyprian Szczęsny, Oskar Czerwik, Filip Balcerek, Szymon Lechowski, Łukasz Pianka, Kacper Kaźmierczak, Davyd Vlezko i Szymon Hałas. Gratulujemy zdobycia Mistrzostwa Powiatu i będziemy trzymać kciuki podczas zawodów rejonowych.
    Opiekun: Mariusz Zych.

     

  • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie i Mieszkańcy,
    Nie ukrywamy naszego wzruszenia i ogromnie DZIĘKUJEMY za wszystkie dostarczone do szkoły artykuły spożywcze, sanitarne, higieniczne, koce, materace i artykuły dla dzieci. Dziękujemy za ogromne serca, które Państwo przynosiliście ze sobą.
    W związku z rosnącymi potrzebami oraz zmieniającą się sytuacją część artykułów dostarczona została do Towarzystwa Patriotycznego "Kresy" w Częstochowie, a stamtąd wyruszyła do potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Artykuły dziecięce przekazaliśmy podopiecznym z domu dziecka ewakuowanym z terenów objętych wojną. Część artykułów spożywczych i higienicznych dostarczyliśmy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamienicy Polskiej skąd przekazane zostaną przybywającym do naszej gminy Uchodźcom.
    Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę, którzy bezinteresownie pomagają w każdy możliwy sposób. Trzymając się słów św. Jana Pawła II - "Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje" zachęcamy do pomagania potrzebującym i wzajemnego wspierania się. Dziś szczególnie mocno solidaryzujemy się z mieszkańcami objętej wojną Ukrainy.
  • 7. marca 2022 odbyło się 6. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Ja czytam!
    Podczas tego spotkania dominował temat wojny. Uczennice i uczniowie przygotowali do interpretacji utwory poetyckie, w których motyw wojny związany był z traumatycznymi doświadczeniami bohaterów literackich. Dysharmonia bytu często była zestawiona z harmonią refleksyjnej wypowiedzi poetyckiej. Liczne metafory, zestawienia kontrastowe, stroficzność lub brak rymów i regularnej sylabizacji wskazywały na bogactwo kompozycji.
  • Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły włączyli się w akcję wsparcia dla mieszkańców Ukrainy. Minione dni są ogromnym przeżyciem dla wszystkich ludzi, ceniących: dobro, wolność i pokój na świecie. W naszej szkole to były dni szczególnej solidarności z narodem ukraińskim. Na znak tego uczniowie założyli niebiesko-żółte ubrania (jako barwy narodowe Ukrainy) oraz wykonały z wielkim zaangażowaniem prace plastyczno - techniczne pt. „Solidarni z Ukrainą”. Dzięki takim akcjom dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby innych, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los innych ludzi. Za otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania.
    Wychowawcy klas 1-3
  • 4 marca uczennica naszej szkoły Natalia Gorgól miała zaszczyt uczestniczyć w rozdaniu nagród podczas XVIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Aleksandrii.
    Natalii jeszcze raz gratulujemy zajęcia 1 miejsca w tym konkursie i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.
  • 2 marca 2022r. w Gminnej Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej zostali wyróżnieni uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej za osiągnięte wyniki sportowe w 2021 roku na szczeblu powiatowym oraz godne reprezentowanie naszej szkoły i Powiatu Częstochowskiego na zawodach rejonowych i wojewódzkich.
    Za osiągniecia sportowe w zawodach szkolnych w 2021 roku:
    Sztafetowych Biegach Przełajowych PSZS - Igrzyska Dzieci – 1 miejsce
    Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego w szachach – 1 miejsce
    Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w koszykówce dziewcząt – 4 miejsce
    Finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w koszykówce dziewcząt – 4 miejsce
    Finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w koszykówce 3x3 dziewcząt - 6 miejsce
    Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w koszykówce 3x3 dziewcząt – 2 miejsce
    Wyróżnieni przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie zostali: Pidzik Zuzanna, Gęsiarz Iga, Kuroń Amelia, Caban Anna, Łagodzińska Zuzanna, Godzisz Marietta, Stempień Franciszek i nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Morzyk.
  • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
    Po raz kolejny zwracamy się do Was z apelem o pomoc. Tym razem prosimy o włączenie się do akcji pomocy dla naszego absolwenta Mikołaja. Młody i aktywny sportowiec potrzebuje naszego wsparcia na kosztowne leczenie w Niemczech i rehabilitację. Tylko one są w stanie zapewnić Mu powrót do zdrowia. Prosimy o pomoc. Poniżej link do zbiórki.
    Mikołaj trzymamy mocno kciuki za Ciebie i życzymy Ci dużo zdrowia.
  • 1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na dowódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Skazani zostali po pokazowym procesie, poprzedzonym brutalnym śledztwem.

    W rocznicę ich śmierci upamiętniamy tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

    Żołnierzami Wyklętymi nazwano uczestników polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy walczyli przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej władzy komunistycznej. Przez zwalczający ich reżim nazywani byli "bandytami", "faszystami". Zakłamywano ich historię, wypaczano cel, o który walczyli , starano się wymazać ich ze społecznej pamięci.

    W czasach rządów komunistycznych zostali oni wyklęci, ale my dzisiaj mówimy o nich jako o Niezłomnych.

    #BohaterONprzypomina #włączhistorię 

     
  • W marcu jak w garncu – co to znaczy? Marzec to pierwszy miesiąc wiosny, który kojarzy się z pierwszymi ciepłymi dniami, ale też deszczem i wiatrem. To najbardziej znane przysłowie o marcu, które każdy słyszał chociaż raz. „W marcu jak w garncu” to określenie dla pogody, która cały czas się zmienia i nie da się jej przewidzieć. Tak jak w garnku mieszają się ze sobą różne składniki i różne temperatury, tak samo w marcu mieszają się ze sobą wszystkie pory roku. To po prostu miesiąc pogodowych niespodzianek! Klasa I b zilustrowała ten miesiąc muzycznie i plastycznie.
    Aleksandra Ludwikowska
  • Czy istnieją latające motocykle? Czy możliwe jest przemieszczanie się na Ziemi z prędkością 1000km/h? Czy na blokach mieszkalnych może rosnąć pionowy las? Czy mam wpływ na otaczający mnie świat, zmiany, jakie w nim zachodzą, poprawę jakości życia? I wreszcie- od czego zacząć?
    Na te i wiele innych pytań odpowiadamy podczas spotkań naszego koła naukowego „Młodzi eksperymentatorzy”. Koło skupia grupkę „siedmiu wspaniałych”, otwartych na nowe działania i pomysły uczniów, którzy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej przystąpili do ogólnopolskiego programu naukowego „Być jak Ignacy”.Mowa oczywiście o Ignacym Łukasiewiczu, który dzięki swoim zdolnościom, ciekawości świata i działaniu stał się prekursorem metody przeróbki ropy naftowej i zasłynął z wynalezienia lampy naftowej. A co wspólnego z Ignacym ma nasze koło naukowe???
  • Zapraszam do wysłuchania pierwszego rozdziału noweli Henryka Sienkiewicza pt. ,,Latarnik”.
    W tym krótkim utworze, nasz patron poruszył problemem tęsknoty za ojczyzną polskiego emigranta, który tułał się po świecie czterdzieści lat.
    W pierwszym rozdziale poznajemy głównego bohatera, jego los i przenosimy się w lata 70. XIX wieku, do Aspinwall niedaleki Panamy w Ameryce Środkowej.
    Pozdrawiam Agnieszka Sakowska.
  • VI Nocny Festiwal Nauk w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej dobiega końca. W tym roku online. Było pasjonująco. Ciekawi goście, interesujące tematy i wielce zaangażowani uczniowie. Dziękujemy naszym gościom, którzy bezinteresownie zachcieli podzielić się swoimi historiami, pasjami. W tym roku odwiedziliśmy mnóstwo miejsc na Ziemi. Z panią Dagmarą Bożek zwiedziliśmy bieguny Ziemi
    https://www.facebook.com/dagmarrabozek, pani Małgorzata Macierzanka zabrała nas w podróż na Nową Zelandię. Pan Szymon opowiedział nam o Gwatemali, oraz pokazał egzotyczne zwierzęta https://www.facebook.com/Zwjezaki.  Z pracownikami UMK wyruszyliśmy nawet w przestrzeń kosmiczną, by obejrzeć czerwone karły https://www.facebook.com/.../pb.../4021542901199757/...
    Duet Mikołaj Cup oraz Jasiek Malinowski pewnie niejednego ucznia zainspirowali do bycia naukowcem. BioCAST biocen.edu.pl/projekty/projekt-biocast Naszą imprezę wzbogaciły warsztaty, na których uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia pod czujnym okiem pani Magdaleny Fundacja JAKU - Edukacja,  Wsparcie i Rozwój i pana Tomasza.
    Mamy nadzieję, że Festiwal w wersji online nie odbiegał atrakcyjnością od naszych tradycyjnych, corocznych spotkań stacjonarnych.
  • W styczniu 2021r odbył się Wojewódzki Konkurs Literacki "Zainspirowani Twórczością Marii Konopnickiej.. " organizowany przez SP im. M. Konopnickiej w Koninie. W tym konkursie kategorii grupy II klas IV-VI wzięła udział nasza uczennica Zofia Górniak z klasy IV b. Jej zadanie polegało na tym, że musiała napisać opowiadanie na temat: "Każda rodzina jest wyjątkowa..." w dowolnej formie, w oparciu o własne doświadczenia i wybrane utwory M. Konopnickiej " Dym" i "Nasza szkapa".

    Z tym zadaniem Zosia poradziła sobie świetnie zdobywając II miejsce w swojej kategorii. Jesteśmy bardzo dumni i liczymy na to, że rośnie nam przyszła pisarka. Gratulacje

  • Uwaga Trzecioklasiści Gimnazjum! Uwaga Ósmoklasiści!

    Informator o szkolnictwie branżowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego (rok szkolny 2019/2020) - Strona skierowana jest do uczniów planujących własną edukację w technikach i branżowych szkołach I stopnia oraz do rodziców wspierających ich w wyborze kierunku kształcenia.
    Projekt został przygotowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z inicjatywy i przy wsparciu Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz we współpracy ze szkołami prowadzącymi kształcenie w zawodach.

    Barometr zawodów (prognoza sytuacji w zawodach) - Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach.

  • Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.

    Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 25 kwietnia 2021r., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju. Od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie klas I-III, ale też z pozostałych klas z województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego, będą uczyć się zdalnie.

  • Niezmiernie miło nam poinformować, że uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej Łukasz Pianka zajął III miejsce w XXVI Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych. W tym roku uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową znajomością Dziejów Apostolskich. Finał konkursu odbył się 4 marca 2021r.
    Łukaszowi oraz nauczycielowi katechecie Pani Agnieszce Szkop serdecznie gratulujemy.
  • Już od najmłodszych lat uczniowie naszej szkoły podejmują działania, związane z preorientacją zawodową. Na zajęciach z wychowawcami dzieci poznają pracę ludzi, wykonujących różne zawody, oglądają ciekawe filmy edukacyjne, wykonują różnorodne prace plastyczne, poszerzają swoją wiedzę na temat znanych i nieco zapomnianych już dzisiaj zawodów. Na przełomie lutego i marca 2021r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny, organizowany przez Klub Wiewiórka, związany z pracą ludzi w służbie zdrowia. Prace konkursowe w kategorii poszczególnych klas młodszych oceniła powołana komisja w składzie: mgr Aneta Prudzic i mgr Agnieszka Sakowska.
  • 19 marca 2021 w godzinach 16:00 – 00:00 dla uczniów klas VI-VIII odbędzie się Nocny Festiwal Nauk – online. Jest to coroczna impreza, na której uczniowie mają okazję spotkać ciekawych ludzi. W tym roku będziemy gościć m.in. astronomów, podróżników, biologów. W trakcie imprezy odbędą się zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne.
    Podczas VI NFN czeka na Was wiele niespodzianek.

  • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” #1Marca. Tego dnia w 1951 roku, w Warszawie w więzieniu na Mokotowie, rozstrzelano przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość - ppłk. Łukasza Cieplińskiego „Pług” i jego współpracowników: Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepkę, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela. Komuniści zakopali ich ciała w nieznanym miejscu.
    Święto zostało zainicjowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 roku i miało być „wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”.
    W tym roku Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzimy po raz 10.
  • Miło nam poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej Igor Stasica zdobył I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Kartka dla Przyjaciela". Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy.

  • X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Znamy wiersze polskich poetów - wiersz z humorem" już za nami. Udział w nim wzięło 67 uczniów edukacji wczesnoszkolnej . Byli to uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ościennych gmin.
    Uczniowie klas I-III zaprezentowali na nagraniach wiersze znanych poetów. Wszyscy uczestnicy konkursu zachwycili jury kunsztem recytatorskim i różnorodnym sposobem interpretacji utworów literackich.
  • Prawidłowe zachowanie się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy to niezwykle cenna umiejętność. Dlatego uczniowie klasy 2b uczestniczyli w szkoleniu „Pierwsza pomoc”. Szkolenie we współpracy z wychowawcą przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Morzyk. W pierwszej części szkolenia uczniowie poznali ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowe czynności ratujące życie.



Copyright © 2024 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.