foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Filtr
 • "Trujące Ciepło" to hasło akcji ekologicznej przygotowanej przez Urząd Gminy w Kamienicy Polskiej.

 • Aleksandra Muchla z klasy VIIb zajęła II miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Literacko - Historycznym "Prawda i kłamstwo o Katyniu". Konkurs od 10 lat organizuje Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska.

 • W tym tygodniu uczniowie klasy 8b i 3a gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Zbigniewa Garskiego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej.

 • 100. lekcja języka polskiego w klasie VIIIb. 
  Uczniowie z klasy VIIIb zabawnie i trochę przekornie uczcili 100. lekcję języka polskiego w dwóch odsłonach.

 • Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da. Ta prawda wybrzmiała dziś podczas programu artystycznego z okazji Dnia Kobiet.

 • Uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w uroczystościach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej.

 • Walentynki co prawda już za nami, ale miło nam poinformować, że nasza uczennica Maja Radaszewska zdobyła wyróżnienie w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na projekt kartki walentynkowej.

 • Dzisiaj na hali sportowej w Kamienicy Polskiej rozegrany został finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w koszykówce chłopców.

 • Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno młodsi, jak i starsi, bardzo chętnie spędzają ten czas w gronie przyjaciół i znajomych, by z nimi tańczyć i świetnie się bawić.

 • Prezes Rady Ministrów poinformował o przedłużeniu obostrzeń wdrożonych w związku z epidemią koronawirusa. Szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia, przesunięte zostają terminy egzaminów maturalnych oraz egzaminów ósmoklasisty. Terminy egzaminów zostaną podane na trzy tygodnie przed ich przeprowadzeniem. Egzaminy ósmoklasisty odbędą się prawdopodobnie w czerwcu. Tak jak do tej pory, po świętach (tj. od 15 kwietnia) szkoła będzie prowadziła edukację zdalną. Prosimy o pozostanie w domach i stosowanie się do społecznej kwarantanny. Szczególnie w święta pozostańmy w domach. Od przyszłego czwartku, tj. 16 kwietnia wszyscy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.
  Pozdrawiam
  Magdalena Muchla

 • Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20.03.2020r. następuje przedłużenie zawieszenia zajęć od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

  Począwszy od 26.03 nauczanie na odległość realizowane będzie na platformie Workplace. O szczegółach Rodzice będą poinformowani przez e-dziennik.

 • Zawieszenie zajęć w szkole

  Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • 04 marca uczniowie ósmych klas obejrzeli transmisję internetową spektaklu pt.: "Tristan i Izolda" Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej. To historia o miłości, której legenda sięga aż XII wieku. Inspiracja literacka dla twórców średniowiecznej literatury, ale również współczesnych, bo tę historię opowiedziano według scenariusza Marty Guśniowskiej.

 • W związku ze zmianą organizacji ruchu na drodze KamienicaPolska / Osiny od dnia 04.03.2020r. autobus dowożący uczniów do szkoły będzie wyjeżdżał z przystanku początkowego w OSINACH o 10 minut wcześniej, czyli o godz. 6:50. Na pozostałych przystankach kursu Osiny, Wanaty Graniczna, Zawada, Kolonia Klepaczka autobus będzie odpowiednio wcześniej.
  Autobus z Zawisna, Wanaty Warszawska wyjeżdża bez zmian, tzn. o 7:30.
  Autobus z Rudnika Wielkiego kursuje bez zmian.

 • Podczas 28.Finału WOŚP w Kamienicy Polskiej wśród wylicytowanych "rzeczy" znalazły się również "Wystrzałowe doświadczenia". Na dzisiejszych, wyjątkowych zajęciach grupa uczniów zgłębiała tajniki chemii eksperymentalnej.

 • Drodzy Uczniowie! Prosimy o przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła bądź preparatów do dezynfekcji oraz zasłaniania ust podczas kaszlu i kichania), a także o zapoznanie się z instrukcjami mycia rąk wywieszonymi w szkole.
  Drogi Rodzicu! Zwracamy się z prośbą, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
   Copyright © 2022 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.