foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Filtr
 • W tym roku w ramach akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Osiem lektur na ósme czytanie. W naszej szkole w akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Dla klas I-III czytała pani Agnieszka Sadowska "Katarynkę".

 • W związku z realizacją projektu Nadzieja Zwycięstwo 25 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Doroty Grzyb wzięła udział w pokazie fragmentów filmu "Ikar - stan wyjątkowy" w SP nr 8 w Częstochowie. Film opowiada o wydarzeniach społecznych końca lat 80 - tych, które miały miejsce w Częstochowie.

 • Nasi najmłodsi uczniowie, czyli klasy pierwsze uczestniczyli 18 września w spotkaniu z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Poczesnej. Policjanci opowiadali jak bezpiecznie korzystać z drogi do i ze szkoły.

 • 18 września 2019 został zaprezentowany skład Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Członkowie SU krótko przedstawili plan swoich działań na ten rok szkolny. Przewodnicząca szkoły Aleksandra Muchla opowiedziała wokół jakich wartości będą realizowane zadania.

 • 17 września uczniowie klas 8ab SP im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej spotkali się w Muzeum Regionalnym z Panem Igorem Strojeckim. Autor książki "Utracony Świat" opowiadał o swoim pradziadku Leonie Barszczewskim XIX wiecznym podróżniku, fotografie oraz etnografie.

 • W dniu 12 września odbyła się wycieczka klasy 5a, 5b, 5c i 6a po Jurze Krakowsko-Czestochowskiej. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili zamek w Mirowie i Bobolicach, przeszli Grzędą Mirowską poznali historię i legendy związane z Bramą Twardowskiego, Ostrężnikiem, Pustynią Siedlecką oraz Sanktuarium Leśniowskim. Na koniec odbyły się warsztaty z pieczenia pizzy.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. Dziś o godzinie 9.00 w Gminnej Hali Sportowej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019-2020. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Kamienica Polska Pan Adam Tajber oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Tomasz Nowowiejski, którzy życzyli uczniom oraz nauczycielom wytrwałości oraz sukcesów w nowym roku szkolnym. Uczniowie klas VI przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w klimat nadchodzącego roku szkolnego.

 • Dnia 19 września 2019r. (czwartek) odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami/ prawnymi opiekunami

  • uczniów klas  I – V SP - o godz. 16.30
  • uczniów klas VI - VIII SP - o godz. 17.30

  Celem spotkania jest przekazanie informacji na temat prawa oświatowego wewnątrzszkolnego i zewnętrznego oraz wybory do rady oddziałowej Rady Rodziców.Copyright © 2022 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.