foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Filtr
  • 18 listopada 2019 roku odbyło się 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego „Ja czytam!” działającego w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej. Tym razem uczennice zajmowały się analizą, interpretacją i wartościowaniem wierszy Ludmiły Marjańskiej.

  • 7 listopada 2019 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rekonstrukcji wydarzeń pt. „39 lat temu w IKARZE.” Spotkanie miało miejsce w świetlicy IKAR, w budynku MPK w Częstochowie. Było to jedno z ostatnich wydarzeń projektu edukacyjnego „Nadzieja, Zwycięstwo” w ramach programu Niepodległa, w którym uczestniczy również nasza szkoła.

  • "Do kraju, gdzie kruszynę chleba. Podnoszą z ziemi przez uszanowanie. Dla darów Nieba .... Tęskno mi Panie" C. Norwid.
    8 listopada mieliśmy możliwość uczestniczyć w przepięknej uroczystości przygotowanej przez uczniów naszej szkoły z okazji upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • 8 listopada w Muzeum Monet i Medali w Częstochowie odbyły się Zaduszki Katyńskie. Podczas uroczystości 20 uczniów ze szkół podstawowych i liceów województwa śląskiego odebrało z rąk Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej pamiątkowe publikacje, które są owocem X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego Prawda i Kłamstwo o Katyniu.

  • Dnia 7. 11. 2019 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III "Uważaj na drodze! Noś znaczki odblaskowe!" Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Wiewiórka.

  • W tym roku szkolnym w naszej bibliotece w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powstał Klub Czytelniczy pod nazwą ,, My czytaMy!”, którego opiekunem jest p. mgr Agnieszka Sakowska.

  • W dniu 7 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zasłużonych uczniów klas 1-3.Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  • Nasi młodzi wykonawcy z klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Chłądzyńskiej przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości.

  • W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

  • W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza działa Dyskusyjny Klub Edukacyjny. Ja czytam!

    Obecnie panuje moda na czytanie. Akcje propagujące czytanie są popularne. Działanie naszego Klubu skupione jest wokół książek i problematyki czytania. Podczas comiesięcznych spotkań  uczniowie dzielą się doświadczeniami, spostrzeżeniami, wymieniają opiniami z odnoszeniem do faktów, uczą się formułować myśli używając poprawnej polszczyzny. Cechą wspólną jest krzewienie czytelnictwa! Oprócz tego uczniowie poznali zasady dyskusji i się do nich stosują. W tym roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z klasy VII b  należący do Klubu zajmują się utworami Ludmiły Marjańskiej.

  • Dnia 15.10.2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przez wiele lat święto to nazywane było Dniem Nauczyciela. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października. Od 1982 roku jest to Dzień Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest przez wszystkich pracowników oświaty.

  • 21 października 2019 roku, po raz drugi w tym roku szkolnym, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego. Ja czytam!
    Spotkanie ponownie poświęcone było Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu i jego twórczości.

  • Spotkanie klas IV z fantastycznym człowiekiem i niesamowitym artystą Panem Tadeuszem Puszczewiczem w Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej.
    „Są takie zdarzenia i takie obrazy, które zapamiętaliśmy najbardziej. Aby jednak odczuwać i widzieć tak jak mistrz, nie wystarczą otwarte oczy”. Za dostarczenie niezapomnianych wrażeń DZIĘKUJEMY.
  • W dniu 22 listopada uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk pani dyrektor i pani bibliotekarki wyprawki czytelnicze czyli książki ,,Pierwsze abecadło” – przysłane w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowanej przez Instytut Książki.
    Jest to książka specjalnie przygotowana, aby zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
  • Drugie śniadanie do szkoły to niezwykle ważny element w dniu każdego ucznia i uczennicy. Rodzice każdego dnia zadają sobie pytanie, co przygotować dziecku, by było smacznie, zdrowo i niejednokrotnie szybko. Ważne jest aby każde dziecko codziennie w szkole zjadło zdrowe śniadanie. Od tego między innymi zależą jego wyniki w nauce, poziom energii, samopoczucie i przyszłe zdrowie.
  • Szanowni Państwo,
    Mamy czas do końca listopada, aby wesprzeć naszą Koleżankę i wieloletniego nauczyciela naszej szkoły w walce o powrót do zdrowia. Pani Barbara Dobosz emerytowana polonistka przez lata kształciła i wychowywała kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy.
    Przez lata pomagała, a dziś sama potrzebuje naszej pomocy. Pani Barbara jest po operacji guza mózgu. Tylko kosztowna rehabilitacja może przywrócić Jej pełnię sił.
     
    Udostępniamy link do akcji na stronie Siepomaga.pl i zachęcamy do pomocy.

    Siepomaga.pl

    Pani Barbaro życzymy dużo zdrowia i siły. Wierzymy, że uda się pokonać wszystkie trudności. Jesteśmy z Panią.
  • 15.11.21 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego ARCHIMEDES.PLUS- LINGUA.PLUS.
    Celem konkursu jest:
    - zachęcanie uczniów do lepszego opanowania języków obcych
    - rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim - wzbogacanie wiedzy o świecie, w tym krajach i regionach, w których mówi się po angielsku.
  • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej po raz pierwszy bierze udział w projekcie „Krokus”. Nasi uczniowie z klasy 8a, 8b i 8c zapoznali się z tematem Holocaustu na lekcjach historii. We wrześniu zwiedzili Muzeum Auschwitz – Birkenau. W październiku zgłosiliśmy udział w projekcie i po uzyskaniu akceptacji oczekiwaliśmy na cebulki krokusów. Już wcześniej wybraliśmy piękne miejsce na naszą rabatkę - w otoczeniu okazałych sosen i brzóz.

  • W ramach projektu uczniowie klas 8a, 8b i 8c naszej szkoły brali udział w lekcjach historii. Uczniowie:
    - wysłuchali archiwalnego nagrania przemówienia gen Wojciecha Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego.
    - poznali historię pacyfikacji kopalni „Wujek”, analizowali teksty źródłowe zaproponowane przez IPN,
    - wykonywali zadania polegające na analizie piosenki śpiewanej podczas stanu wojennego i innych tekstów,
    - poznali trudy życia Polaków w czasie stanu wojennego i problemy z jakimi zmagało się społeczeństwo.
  • Podopieczni klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w projekcie pt. "Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich".
    Była to dla nich niezwykła lekcja historii, którą w tak interesujący sposób ukazali w swoich pracach. Jestem pewna, że spełnili oczekiwania organizatorów niniejszej akcji, której celem było, aby młodzież mogła świadomie przeżywać tak ważną rocznicę.
    E.Wachowicz
  • Drodzy Rodzice i Uczniowie.
    Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty. Dużo więcej radości sprawia nam obdarowywanie prezentami innych. Kolejny raz zapraszam wszystkich do włączenia się do akcji „Mikołaj dla dzieci z Hospicjum”. Wiem, że los chorych i pokrzywdzonych osób zawsze leży Wam na sercu. Ufam, że i tym razem okażecie wielkie wsparcie dla tej szlachetnej akcji.
    Zbieramy dary w postaci: gier, pluszaków, zabawek edukacyjnych, słodyczy, kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pieluch w rozmiarze 4-5, ręczników, kocy, pościeli, bonów lub kart upominkowych.
    Ze względu na sytuację sanitarno – epidemiczną prosimy o rzeczy nowe.
    Zbiórka w szkole trwa do 3 grudnia.
    Dziękuję
    Agnieszka Szkop
  • Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat podejmują działania związane z preorientacją zawodową. Dzieci na zajęciach poznają spe cyfikę pracy ludzi wykonujących różne zawody, te znane oraz te nieco już zapomniane. Na przełomie października i listopada 2021r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny dla klas I – III związany z pracą ludzi wykonujących zawody znane i popularne wśród dzieci pt. „Zgadnij, kto to?”. Prace konkursowe w kategorii poszczególnych klas młodszych oceniła powołana komisja w składzie: mgr Aneta Prudzic i mgr Agnieszka Sakowska.
  • "11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wróciła jako niepodległe państwo na mapę Europy."
    Dzisiaj uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości składając kwiaty pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy w Kamienicy Polskiej.
  • #SzkołaDoHymnu
    Podobnie jak w ubiegłych latach nie mogło zabraknąć w tej akcji naszej placówki.
    Zachęcamy do wspólnego odśpiewania Hymnu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej.

    Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu naszych uczniów

    „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata.
  • Dziecko przekraczając próg szkoły targane jest różnymi emocjami. Przystosowanie się do zasad i norm panujących w szkole, adaptacja w nowym środowisku, nowi koledzy – to wszystko sprawia, że dziecko w nieznanym otoczeniu czuje się samotne i boi się tego, co nowe. Jest to całkowicie zrozumiałe i nieuniknione. Podobnie dzieje się, kiedy w rodzinnym otoczeniu dziecka zdarzają się lub trwają sytuacje, z którymi dziecku jest trudno sobie poradzić.
  • To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa akcji to „połączenie dwóch słów polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację”.
    Kolejna odsłona realizacji: BohaterON – włącz historię w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej dotyczyła specjalnych lekcji przeprowadzonych w klasie V a, VI a, VIII a, b oraz wykonania przez uczniów kartek z podziękowaniami lub życzeniami, które zostaną przesłane do siedziby kampanii w ramach akcji: Wyślij kartkę bohaterowi Powstania Warszawskiego.
  • Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły włączyli się w tą wspaniałą patriotyczną akcję. Pamięć o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach kultywujemy od lat. W tym roku uczniowie klas VII i VIII poznali na lekcji historii losy Powstańców Warszawskich, a następnie wykonali notatki graficzne z lekcji. Natomiast uczniowie klasy IV b wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”, które wprowadziło ich w klimat powstania. Następnie w grupach dzielili się swoimi wrażeniami i analizowali emocje, które towarzyszyły ich rówieśnikom z „Szarych Szeregów” siedemdziesiąt siedem lat temu. Oto nasza praca i jej efekty.
  • "(…) Często mamy pokusę, aby sądzić, że świętość jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy mają możliwość oddalenia się od zwykłych zajęć, aby poświęcać wiele czasu modlitwie. Ale tak nie jest. Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. (…) Bądź świętym, żyjąc radośnie swoim darem. Bądź świętym, kochając i troszcząc się o …(…). Bądź świętym wypełniając uczciwie i kompetentnie twoją pracę ".
    Słowa Papieża Franciszka zainspirowały nas do wykonania sesji, gdzie nasi uczniowie mogli zobaczyć czy ze świętością jest im do twarzy. Było dużo zabawy i radości.
  • 5 listopada 2021r. był kolejnym dniem, który spędziliśmy na koszykarskim parkiecie w tym dniu odbył się XXVI Turniej Minioszykówki Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego z okazji 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
    Reprezentacja naszej szkoły złożona z zawodniczek UKS „Dwójka” Kamienica Polska w składzie: Kuroń Amelia, Caban Anna, Żak Zofia, Księżyk Nicola, Kupczyk Adrianna, Giel Zuzanna, Gajda Nicola, Szczęsna Natasza, Rogacz Maria, Gęsiarz Iga i Pidzik Zuzanna podobnie jak starsze koleżanki okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce w turnieju.
  • Morał stąd płynie - proszę słuchać,
    (…)
    -że obcych ludzi pogaduszki
    należy puszczać mimo ucha.
    Tlum. Hanna Januszewska
    4. listopada 2021 odbyło się kolejne spotkanie uczestniczek i uczestników Klubu Ortograffiti. Podczas spotkania uczniowie i uczennice po raz kolejny mieli sposobność do doskonalenia umiejętności dyskusji i odpowiedniej argumentacji.
  • Uczennica naszej szkoły Natalia Gorgól zdobyła 2 miejsce w 1 Wojewódzkim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Historia Pieśnią Pisana" pod Patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Mykanów.
    To ogromny sukces młodej uczennicy, która pomimo swojego młodego wieku ma bardzo dojrzałą barwę głosu i świetnie panuje nad dźwiękami.
    Dodatkowo jest świadoma o czym śpiewa dzięki czemu interpretacja jest na wysokim poziomie.
    Natalii życzymy dalszego rozwoju artystycznego, realizowania się i spełnienia wszystkich swoich marzeń.
  • Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej znalazła się w gronie szkół nominowanych do nagrody w plebiscycie Szkoła Roku. Serdecznie dziękujemy za nominację.
    Zachęcamy do śledzenia aktualnych wyników głosowania na stronie www.dziennikzachodni.pl/szkola-roku
  • W dniu 4. listopada 2021r. odbył się XXVI Turniej Koszykówki Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego z okazji 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
    Reprezentacja naszej szkoły złożona z zawodniczek UKS „Dwójka” Kamienica Polska w składzie: Chwist Amelia, Godzisz Marietta, Łagodzińska Zuzanna, Grzywacz Pola, Kajdas Oliwia, Konieczkowicz Nadia, Gaworska Maja, Gęsiarz Iga, Pidzik Zuzanna okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1. miejsce.
  • 3. listopada 2021 odbyło się 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Ja czytam!
    Podczas tego spotkania bliżej poznaliśmy poezję Rupi Kaur. To młoda indyjska poetka, która w 2017 roku uznana została przez stację BBC za jedną ze 100 kobiet roku. Poezja Rupi Kaur porusza wiele aspektów: miłości, niesprawiedliwości, cierpienia, kobiecości. Drugą ciekawą osobowością, z której twórczością się zetknęliśmy, była Emily Dickinson. Ta wybitna poetka żyjąca w XIX wieku pisała wiersze zawierające motywy związane z uczuciami, cierpieniem, ale odnaleźć tam można również metafizyczne rozważania dotyczące ostatecznego przeznaczenia.
  • „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” (Wisława Szymborska)
    Tradycyjnie jak co roku przedstawiciele społeczności szkolnej, nauczyciele, członkowie Szkolnego Koła Caritas pamiętają o zmarłych zasłużonych mieszkańcach naszej lokalnej społeczności, zmarłych nauczycielach oraz poległych żołnierzach. Odwiedziliśmy cmentarz parafialny na którym zapaliliśmy znicze na grobach. W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie na godzinie z wychowawcą rozmawiali o potrzebie pielęgnowania pamięci o osobach, które zapisały się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Oglądali przygotowaną gazetkę i prezentację

  • Po zwycięstwie w Igrzyskach Dzieci Powiatu Częstochowskiego i uzyskaniu kwalifikacji do kolonijnego etapu szkolnej rywalizacji, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Motyl Filip, Stempień Franciszek, Chodun Igor, Daros Oliwier i Lisek Aleksandra udała się na ćwierćfinał województwa Śląskiego do IV LO w Częstochowie.
    W sportowej rywalizacji nasi reprezentanci zakończyli zmagania przy szachowych planszach na 6 miejscu.
    Gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.
  • Film dokumentalny pt. " Nie zabierajcie Mamy", który obejrzała młodzież naszej szkoły ( klasy VII i VIII ) miał na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” - kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. - 22 lipca 1983r.). Stanowi doskonały materiał edukacyjny dotyczący funkcjonowania systemu totalitarnego. Bazując na relacjach ofiar poddajemy analizie metody działania komunistycznego aparatu terroru wobec społeczeństwa.
  • 27 października klasy 7b i 7c miały spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Złoty Potok panem Radosławem Rydrem. Uczniowie odbyli długi spacer pięknymi, leśnymi ścieżkami w trakcie którego dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat życia lasu. Pan Leśniczy w ciekawy sposób opowiadał o tym jak ważny jest las dla zdrowia i życia człowieka, w jaki sposób rozpoznać tropy dzikich zwierząt oraz jak postępować przebywając w lesie aby służył on jak najdłużej nam wszystkim.

  • Wielkimi krokami zbliżamy się do obchodów rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości.
    W tym czasie nasza szkoła bierze udział w licznych akcjach promujących to wydarzenie.
    Jednym z nich jest udział w I Wojewódzkim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod Honorowym Patronatem Starosty Częstochowskiego oraz Wójta Gminy Mykanów - Lubojna 2021.
  • Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.

    • Od poniedziałku 30 listopada 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. nauka w klasach I – III oraz IV – VIII będzie prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia on-line odbywać się będą tak jak do tej pory poprzez platformę Workplace oraz aplikację Google Meet zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
    • Szkoła będzie realizowała również zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej na dotychczasowych zasadach. Uczniowie, którzy ze względu na niepełnosprawność nie mogą uczyć się zdalnie w domu, mogą korzystać z nauczania na terenie szkoły.

    • Od poniedziałku, 30 listopada br. szkoła zapewnienia także funkcjonowanie świetlicy dla dzieci klas I – III, rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z takiej możliwości mogą wnioskować do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką.
    • Od 23 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021r. trwać będzie zimowa przerwa świąteczna (bez zmian)
    • Od 4 stycznia 2021r. dla całego kraju rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia.

    W związku ze zmianą organizacji roku szkolnego 2020/2021 zmieniają się następujące terminy:

  • Cóż robić, gdy na dworze szaro i smutno????? Nudzić się nie wypada! Przez cały tydzień klasa 1b poznawała TEATR. Pierwszaki wiedzą już jak powstaje spektakl, co to jest afisz teatralny i czym się zajmuje sufler. Dowiedziały się również, że drewniana łyżka ma wiele zastosowań – nie tylko można nią mieszać zupę, ale można też zrobić z niej kukiełkę do klasowego teatrzyku. Uczniowie z klasy 1b ochoczo zabrali się do twórczej aktywności, której efektem były niepowtarzalne kukiełki wykonane z drewnianych łyżek, wełny, kolorowych materiałów, cekinów, koralików, guzików, wstążeczek, plasteliny i ruchomych oczek.
  • Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią udało nam się w tym roku szkolnym zebrać przybory szkolne, książki i słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Kłobucku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy zechcieli włączyć się do akcji i okazali wielkie serca dla potrzebujących.
    Koordynator Agnieszka Mosakowska
  • Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich rodziców do wysłuchania prezentacji o czytaniu oraz pożytkach płynących z sięgania po książki. Zachęcajcie dzieci do czytania, do spędzania czasu z książką, ponieważ jest to najlepsza alternatywa dla czasu spędzanego przy laptopie czy telefonie.
    Czytanie - ważna umiejętność
    Pozdrawiam. Agnieszka Sakowska.

  • 16 listopada zakończyliśmy akcję „Nie bądź obojętny-pomóż!” Wszystkie zebrane dary wesprą podopiecznych Schroniska „AS” w Jamrozowiźnie (gmina Kłomnice). Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy stanęli na wysokości zadania. Dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra i za bezinteresowną pomoc  okazaną bezdomnym i porzuconym zwierzętom.

    Koordynator Aneta Żak-Froch

     

  • Święto Niepodległości to dzień, kiedy warto rozmawiać o symbolach narodowych, o tym, co to dla nas znaczy, że mieszkamy w Polsce, czym jest ojczyzna i wolność. Klasa 2b, aby uczcić ten dzień wykonała prace plastyczne: godło Polski, syrenkę warszawską i kotyliony.
    Wychowawczyni kl. 2b - Izabela Drapała
  • W ramach obchodów Narodowego Dnia Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej odśpiewali Hymn Państwowy przyłączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Tym razem akcja odbyła się w czasach nauki zdalnej.
    Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu:
    - Natalia Gorgól
    - Natalia Pytel
    - Zofia Górniak
    - Joanna Mościńska
    - Hubert Kołtun
    - Mikołaj Markowski
    - Igor Stasica
    - Zuzanna Pidzik
    - Jakub Minkina
     
    Zapraszamy do obejrzenia:
     
  • Szanowni Państwo,
    11 listopada 2020r. obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z wiadomych powodów tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą miały głównie formę zdalną. Nie odbędzie się uroczysta akademia, ale nasi uczniowie starsi i młodzi przygotowali wiersze i pieśni patriotyczne, których można będzie posłuchać na naszej stronie. 10 listopada o godz. 11.11. w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu” uczniowie zaśpiewają wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.
    Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych na zewnątrz swoich domów i mieszkań oraz do odświeżenia swoich wiadomości dotyczących odzyskania niepodległości opracowanym przez portal dzieje.pl pod poniższym linkiem.
    Magdalena Muchla
  • 5 listopada w naszej w szkole każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał wyjątkowy prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi Wyprawkami Czytelniczymi. Po książkach dla niemowląt i przedszkolaków przyszedł czas na pierwszoklasistów.
  • Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
    Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Praca zdalna uczniów odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.
    Jednocześnie informuję, że szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla uczniów, którzy tego potrzebują ze względu na pracę zawodową rodziców.
    O wszelkich zmianach będę Państwa informować poprzez wychowawców klas oraz ogłoszenia w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły.
    Z poważaniem
    Magdalena Muchla

  • W tym roku szkolnym podobnie jak w ubiegłym realizowaliśmy w szkole projekt historyczny i włączyliśmy się do akcji „BOHATERON WŁĄCZ HISTORIĘ”.
    Na początku października na lekcjach historii uczniowie dowiedzieli się o kampanii BohaterON i jej najważniejszych założeniach (PAMIĘĆ-EDUKACJA-POMOC). Wysłuchali także słuchowiska „Zaklęcie na W” Michała Rusiniaka, które wprowadziło ich w straszny świat wojennej rzeczywistości widziany oczyma dziecka.



Copyright © 2024 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.