foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


Filtr
  • 18 listopada 2019 roku odbyło się 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego „Ja czytam!” działającego w Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej. Tym razem uczennice zajmowały się analizą, interpretacją i wartościowaniem wierszy Ludmiły Marjańskiej.

  • 7 listopada 2019 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rekonstrukcji wydarzeń pt. „39 lat temu w IKARZE.” Spotkanie miało miejsce w świetlicy IKAR, w budynku MPK w Częstochowie. Było to jedno z ostatnich wydarzeń projektu edukacyjnego „Nadzieja, Zwycięstwo” w ramach programu Niepodległa, w którym uczestniczy również nasza szkoła.

  • "Do kraju, gdzie kruszynę chleba. Podnoszą z ziemi przez uszanowanie. Dla darów Nieba .... Tęskno mi Panie" C. Norwid.
    8 listopada mieliśmy możliwość uczestniczyć w przepięknej uroczystości przygotowanej przez uczniów naszej szkoły z okazji upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • 8 listopada w Muzeum Monet i Medali w Częstochowie odbyły się Zaduszki Katyńskie. Podczas uroczystości 20 uczniów ze szkół podstawowych i liceów województwa śląskiego odebrało z rąk Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej pamiątkowe publikacje, które są owocem X Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego Prawda i Kłamstwo o Katyniu.

  • Dnia 7. 11. 2019 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III "Uważaj na drodze! Noś znaczki odblaskowe!" Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Wiewiórka.

  • W tym roku szkolnym w naszej bibliotece w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powstał Klub Czytelniczy pod nazwą ,, My czytaMy!”, którego opiekunem jest p. mgr Agnieszka Sakowska.