foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejDnia 15.10.2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przez wiele lat święto to nazywane było Dniem Nauczyciela. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października. Od 1982 roku jest to Dzień Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest przez wszystkich pracowników oświaty.

W tym uroczystym dniu wójt gminy Kamienica Polska Cezary Stempień złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Dyrektor szkoły Magdalena Muchla również złożyła życzenia pracownikom oświaty oraz wręczyła Nagrody nauczycielom.

Po części oficjalnej uczniowie z klas VIII a i VIII b wystąpili z humorystycznym przedstawieniem ukazującym w „krzywym zwierciadle” zachowania nauczycieli i uczniów w szkole. Przedstawienie było urozmaicone muzycznym akcentem chóru szkolnego. Uroczystość zakończyła się życzeniami złożonymi nauczycielom i pracownikom szkoły przez wszystkich występujących uczniów.Copyright © 2021 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.