foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej5 marca 2018r. w Kopalni Guido w Zabrzu odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono laureatów III Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie" organizowanego przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. W uroczystości wzięli udział  m.in. pomysłodawczyni i organizatorka  Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach dr Andrzej Sznajder oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych, młodzież z nauczycielami oraz laureaci Konkursu.
Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Szymon Grzyb, który zdobył III miejsce w kategorii szkół  podstawowych i gimnazjalnych.

W nagrodę, w czerwcu tego roku, weźmie on udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Europoseł. Szymon przygotował prezentację multimedialną na temat Jana Rodowicza Ps. Anoda, żołnierza Szarych Szeregów, bohatera akcji pod Arsenałem i oficera Batalionu AK "Zośka", który zginął tragicznie w 1948r. w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.
Konkurs odbył się pod patronatem naukowym IPN w Katowicach natomiast patronem medialnym były Polskie Radio Katowice oraz TVP3 Katowice. Uroczystość uświetnił monodram "Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki" w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego, w reżyserii Sławomira Gaudyma. Spektakl opierał się na nieznanych szerzej dokumentach i materiałach archiwalnych z procesu Rotmistrza Pileckiego, ale także jego listów, poezji i wypowiedzi.

Szymonowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!Copyright © 2021 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.