foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 579 470 809
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej


W dniu 22 listopada uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk pani dyrektor i pani bibliotekarki wyprawki czytelnicze czyli książki ,,Pierwsze abecadło” – przysłane w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowanej przez Instytut Książki.
Jest to książka specjalnie przygotowana, aby zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Czytelnicy znajdą w niej utwory poetyckie i prozatorskie:
• Tadeusz Kubiak „Ja jestem książka”
• Małgorzata Musierowicz „Kurczak”, „Boję się” (w: „Hihopter”)
• Janusz Korczak „Legenda o pieśni”
• Aleksander Fredro „Paweł i Gaweł”
• Dorota Terakowska „Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie”
• Józef Czechowicz „Baranek wielkanocny”
• Jan Twardowski „Dwa święta” (w: „Nowe patyki i patyczki”)
• Małgorzata Strzałkowska „Czterolistna koniczynka” (w: „Plaster czarownicy i inne baśnie”) i inne.
Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Pierwszoklasiści otrzymali także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
Życzmy wielu miłych chwil z książką.
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Copyright © 2022 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.