foto1
"Słowa nie powinny być większe od czynów." H. Sienkiewicz
foto1
„Talent to tylko wielka cierpliwość.” Anatole France
foto1
„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.” M. Skłodowska
foto1
„Wykształcenie nie oznacza tego, ile się nauczyłeś, a nawet ile zapamiętałeś. To umiejętność rozróżniania, co wiesz, a czego nie.” A. France
foto1
„Niczego w życiu nie należy się bać. Należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska-Curie

+ 48 576 874 715
spkamienica@spkp.pl
+48 34 32 73 304

Szkoła Podstawowa

im. H. Sienkiewicza w Kamienicy PolskiejDrodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Szanowni Państwo!

Dziś 26 czerwca dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Zazwyczaj spotykaliśmy się w szkole, by podczas uroczystej akademii podsumować miniony rok szkolny, wręczyć świadectwa oraz pożegnać się ze sobą przed wakacjami. Dzisiejsze zakończenie jest jednak inne od wszystkich i mam nadzieję, że jedyne i ostatnie takie przyszło nam obchodzić.

Jak każdego roku nasi uczniowie odnosili liczne sukcesy zarówno w konkursach przedmiotowych jak i muzycznych oraz sportowych. Szkoła zrealizowała większość zadań, które zaplanowaliśmy na ten rok szkolny.

Drodzy Ósmoklasiści! Ten rok był dla Was szczególny nie tylko dlatego, że kończycie naszą szkołę , ale też dlatego, że sytuacja epidemii spowodowała, że przesunięty został egzamin ósmoklasisty oraz rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, że przez ostatnie miesiące spotykaliśmy się na zajęciach zdalnych, że nie możemy uroczyście pożegnać was i podziękować za wasz wkład w historię naszej szkoły. Kochani. Spędziliście tutaj razem 8 lat. Tu przeżywaliście radość z pierwszych sukcesów i gorycz porażek. Tu znaleźliście swoich przyjaciół, wspólnie poznawaliście otaczający świat. Dziś, właśnie kończy się pewien etap waszego życia, teraz czeka was nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Życie będzie stawiało przed wami nowe problemy, których rozwiązanie będzie coraz trudniejsze. Wierzę, że będziecie powracać myślą do naszych wspólnych chwil i do spędzonych wspólnie lat... Pamiętajcie , że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Życzę Wam samych sukcesów i powodzenia w szkołach do których się wybieracie, życzę by wyniki egzaminu ósmoklasisty były jak najlepsze a Wasze marzenia spełniamy się zgodnie z wytyczonym scenariuszem. Gratuluję wszystkim ukończenia szkoły, uzyskania wysokich wyników w nauce i dziękuję za wspólnie spędzone lata.

Słowa ogromnej sympatii kieruję również do uczniów klas I-III szczególnie do pierwszoklasistów oraz uczniów wszystkich pozostałych klas. Ten mijający rok był dla Was trudny ze względu na niepewność, która towarzyszyła wszystkim z powodu epidemii koronawirusa. Poradziliście sobie jednak bardzo dobrze uzyskując pozytywne wyniki w nauce, angażując się w działania, które proponowali Wam nauczyciele.

Chciałabym również złożyć ogromne podziękowania całemu Gronu Pedagogicznemu. Drodzy Nauczyciele wszyscy bez wyjątku z dnia na dzień musieliście przestawić się na zdalną naukę i pracę. Pokonywaliście wszelkie techniczne  przeszkody, by dotrzeć do swoich uczniów, po raz kolejny  wykazaliście  się poświęceniem i profesjonalizmem. Dziękuję Wam za ten trudny czas i za Waszą pracę. Dziękuję też pracownikom administracji i obsługi za pracę na rzecz szkoły.

Szczególne podziękowania kieruje też do Rodziców wszystkich naszych uczniów. Okres kwarantanny i zdalna nauka dla Państwa tak jak i dla nas ogromnym wyzwaniem. Godziny spędzone z dziećmi przed komputerem , uczenie własnych pociech i dopilnowanie ich, aby uczestniczyły w zdalnej edukacji to państwa zasługa. Bez waszej pomocy kształcenie na odległość nie udałoby się.

Kończąc życzę Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i wszystkim Państwu słonecznych, bezpiecznych i beztroskich wakacji. Życzę odpoczynku i wytchnienia w tych trudnych czasach.  Dziękuję za współpracę, zrozumienie i pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do funkcjonowania naszej szkoły przez cały rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu, miejmy nadzieję że już w szkole czego i sobie i państwu życzę.

https://youtu.be/r3O5K7lBHd8

Magdalena MuchlaCopyright © 2020 Copyright SP Kamienica Polska Rights Reserved.